Igazán érdekes és eredeti ötlet volt Eastwoodtól és Spielbergtol, hogy egy téma köré két filmet fonjanak -ráadásul úgy, hogy mindkét film háborús film ugyan, de egyiknek sem az a fo mondanivalója, motívuma, amit az ember várna tole.
A Levelek Ivo Dzsimáról, ahogy címe is sugallja, a japán katonák életét, érzéseit, szenvedését mutatja, háborús környezetben ábrázolva. Nagyon mély, többrétegu mozi, eros érzelmi töltéssel. A dicsoség zászlaja viszont, ahogy a címe is sugallja, a szigeten felálított zászló illetve a zászlót felállító emberek sorsait követi nyomon, háborús környezetben is ábrázolva.
A két film tökéletes szimbiózisban van egymással. S bár egyetlen közös szereplojük sincs, mégis az egymás után való megtekintése borzongató élmény. Sok az átfedés ketto között a hadszíntéren, valahogy úgy vagyok vele, hogyha a kettot összeolvasztjuk és filmek igazi céljait elhagyjuk, kibontakozik elottünk az általam is oly várt igazi háborús film. Ami a maga nemében külön egy brutális, igazi háborús dráma..
SPOILER
A legemlékezetesebb átfedések talán mikor a partraszállás van és az amerikaiak nem tudják, miért nem lonek. A másik filmbol tudjuk meg, hogy a tábornok tartja vissza a felajzott katonáit, miszerint várják meg, míg tele a part..
Meg mikor a hegyre felfelé tompa puffanások hangzanak a barlangokból. Az is a japán filmben van, hogy a katonák kézigránátokkal vetettek véget önnön életüknek. No meg aztán ismét váltás-és megnézhejük ezek végeredményét..
SPOILER VÉGE
Szóval ha valamiknek, ezeknek a filmeknek valóban együtt, gyujtoben a helye. És a legjobb, ha vagy szünet nélkül, vagy kis idoeltolódással nézed oket egymás után. Élmény!
Engem egyetlen dolog bánt. Megint mi kaptuk a legegyszerubb gyujtodobozt. Koreában, Hollandiában digi, majdnem mindenhol fémdoboz. Ne haragudjon meg senki, de nem tudok maradéktalanul örülni a kartontoknak. Igaz, hogy szép, meg minden, de ezek a filmek is még szebb külsot érdemelnének..
Kosárba!
6 látogatóból 6 értett egyet ezzel a hozzászólással