Keresés

Új Xpress - Vélemények, kérdések, javaslatok

2023. augusztus 30., szerda 9:58
Redym1 írta:
Sziasztok! Köszönöm, így már letisztultabb a találati lista.

Kedves Redym1!
Ezt örömmel halljuk! :)
0
2023. augusztus 30., szerda 9:52
Sziasztok! Köszönöm, így már letisztultabb a találati lista.
2
2023. augusztus 17., csütörtök 13:48
Redym1 írta:
Sziasztok! Az általam említett "Steelbook" menübővítés nem lesz megvalósítva? Hiába állítom be a keresésnél úgy, ahogy javasoltátok, nem minden steelbookot talál meg... Úgyhogy ez már igazán jó lenne!


Kedves Redym1!

Köszönjük, hogy jelezted a problémát!

Megnéztük, és 465 kiadványunk nevében szerepel a "steelbook" szó, amiből jelenleg 170 rendelhető (a Fiókban beállítható, hogy minden kiadványt mutasson a rendszerünk vagy csak a rendelhetőket).

Az oldalon a keresőbe a steelbook szót beírva (ha a nem kaphatókat nem akarom látni), akkor az első 170 találatban megjelenik mindegyik steelbook (a kereső úgy működik, hogy elsőként a címben keres, majd ezt követően tesz hozzá olyan kiadványokat, amelyeknek a leírásában szerepel a keresett szó, illetve ezt követően hoz további találatokat (a legrelevánsabb elsődleges találatok alkotóihoz kapcsolódó további megjelenéseket).

Ha ugyanez a keressést minden terméket mutasson beállítással indítom el, akkor a steelbook szóra az első 8 oldalon csak steelbookok jelennek meg, tehát mind a 465 termék, aminek a címében szerepel a steelbook.

Szóval mi úgy látjuk, hogy ez a rész működik.

Viszont a korábbi igények alapján megszületett az a fejlesztés, hogy a keresés előtt beállítható, hogy a kereső csak a terméknévben keressen vagy teljes keresést indítson. Ezt a keresőmező jobb alsó részén található gombok segítségével lehet beállítani.
0
2023. augusztus 14., hétfő 22:30
Egy nagy szar ez a kereső, ami van.
0
2023. augusztus 14., hétfő 19:47
Sziasztok! Az általam említett "Steelbook" menübővítés nem lesz megvalósítva? Hiába állítom be a keresésnél úgy, ahogy javasoltátok, nem minden steelbookot talál meg... Úgyhogy ez már igazán jó lenne!
1
2022. december 5., hétfő 11:24
sátántangó13 írta:
Kedves Xpress!

Az évben még várható valamilyen akció?
Válaszotokat előre is köszönöm.

Kedves sátántangó13!
Mi nagyon szeretnénk, hogy legyen.
0
2022. december 5., hétfő 11:14
Kedves Xpress!

Az évben még várható valamilyen akció?
Válaszotokat előre is köszönöm.
0
2022. november 3., csütörtök 14:16
Filmprofi írta:
Sziasztok!

Ha Steven Soderbergh nevére rákattintunk, akkor felsorolja a kapható filmjeit, azonban az Ocean's trilógia BD díszdoboz nincs benne.

https://xpress.hu/oceans-trilogia


Köszi az infót. Javítottuk.
Xpress moderátor.
0
2022. november 3., csütörtök 13:22
Sziasztok!

Ha Steven Soderbergh nevére rákattintunk, akkor felsorolja a kapható filmjeit, azonban az Ocean's trilógia BD díszdoboz nincs benne.

https://xpress.hu/oceans-trilogia
0
2022. október 10., hétfő 18:33
Redym1 írta:
Sziasztok! Hozzá tudnátok adni egy olyan menüpontot a filmeknél, hogy "Steelbook - fémdobozok"? Ha beírom a keresőbe, akkor sajnos nem csak steelbookokat ad ki, és ez meglehetősen zavaró így. Remélem, felülvizsgáljátok ennek a lehetőségét! Köszi :)

Kedves Redym1!
Biztosan megoldható. De addig is az talán segíthet, hogy ha "pozíció" szerint vannak rendezve a "steelbook" keresőszóra a találatok, akkor az elején vannak azok a kiadványok, amiknek a nevében szerepel a "steelbook"-szó, azaz a steelbookok.
0
2022. október 10., hétfő 18:15
Sziasztok! Hozzá tudnátok adni egy olyan menüpontot a filmeknél, hogy "Steelbook - fémdobozok"? Ha beírom a keresőbe, akkor sajnos nem csak steelbookokat ad ki, és ez meglehetősen zavaró így. Remélem, felülvizsgáljátok ennek a lehetőségét! Köszi :)
0
2022. július 29., péntek 13:32
Megtaláltam a beállításoknál és az összes süti engedélyezve van!
0
2022. július 29., péntek 13:28
Mobilról vagyok. A sütiket engedélyezni szoktam. Hol tudom megnézni?  Vagy ellenőrizni?
0
2022. július 29., péntek 12:11
Blu-Ray Fan írta:

Még mindig nem jó ez a kereső. Két címre próbáltam keresni, Börtönregény és Showtime. Nem volt találat. Aztán eljátszottam azt amit lentebb írtam és akkor már behozta őket.

Kedves Blu-Ray Fan!
Ez csak a sütik miatt lehet. Ha megfelelően vagy bejelentkezve és a gépeden ott vannak a sütik, akkor működnie kellene.
0
2022. július 29., péntek 11:25
XpressHelp írta:

A lényeg, hogy működik :) Lehet, hogy a sütik miatt nem azonosított be először megfelelően.


Még mindig nem jó ez a kereső. Két címre próbáltam keresni, Börtönregény és Showtime. Nem volt találat. Aztán eljátszottam azt amit lentebb írtam és akkor már behozta őket.
0
2022. június 27., hétfő 22:59
Blu-Ray Fan írta:
Hát ott a narancssárga négyzet a rublikába. De azt csináltam, hogy kikapcsoltam, mentettem, majd bekapcsoltam, újra mentettem és most már mutatja. Érthetetlen.

A lényeg, hogy működik :) Lehet, hogy a sütik miatt nem azonosított be először megfelelően.
0
2022. június 27., hétfő 14:10
Hát ott a narancssárga négyzet a rublikába. De azt csináltam, hogy kikapcsoltam, mentettem, majd bekapcsoltam, újra mentettem és most már mutatja. Érthetetlen.
0
2022. június 27., hétfő 13:56
Blu-Ray Fan írta:
Ja és bevan állítva, hogy a nem kapható termékeket is mutassa!

Kedves Blu-Ray Fan! Nálunk működik. Biztosan jól van beállítva, hogy a nem kapható termékeket is mutassa?
0
2022. június 27., hétfő 13:34
Ja és bevan állítva, hogy a nem kapható termékeket is mutassa!
0
2022. június 27., hétfő 13:33
Kedves Xpress.

Beírom a keresőbe, hogy Torrente és nincs a találatok között a film. Beírom, hogy A törvény két balkeze, úgy sincs. Beírom, hogy Santiago Segura és úgy sincs. Pedig négy része van. Létezik, hogy nincs a kínálatban?!

A másik pedig, hogy mindig bejelentkezve maradok, de valamiért kiléptet. Akkor veszem észre pl ha írni akarok. Nem feltétlen böngészés közben, lehet eltelik pár nap és már nem vagyok bejelentkezve.
0
2022. április 29., péntek 11:27
A héten folytattuk a keresőmotor fejlesztését.
Mindenek előtt most már a keresésnél beírt szöveg alapján a legrelevánsabb címek kerülnek a találatok élére (tehát amely termékek magyar vagy eredeti címe leginkább megfelel a beírt szövegnek).
Ezen kívül azok a termékek is megjelennek a találatok között, amelyek szorosan vagy tágabb értelemben kapcsolódnak a keresési kifejezéshez.
Tehát ha például rákeresünk JACK REACHER-re, akkor Lee Child összes regénye ott lesz a találatok között, akárcsak Tom Cruise Jack Reacher filmje, valamint további olyan filmek, amelyekben Tom Cruise szerepel, vagy éppen a Jack Reacher film rendezőjének további filmjei, de még a Ne bántsátok a feketerigót is előbukkan, hiszen abban is játszott Robert Duvall, akárcsak a Jack Reacher filmben :)
Persze nem kell szigorúan terméknevekre keresni, szinte teljesen szabadon dobálhattok be olyan kifejezéseket a keresőbe, ami segít leszűkíteni a ténylegesen keresett termékek számát. Például ha Star Wars képregényt kerestek, elég beírni, hogy STAR WARS KÉPREGÉNY. Vagy ha arra vagytok kíváncsiak, hogy van-e olyan film, amit Coppola rendezett és Marlon Brando szerepelt benne, akkor csak annyit kell írni a keresőbe, hogy COPPOLA BRANDO.
Teszteljétek a keresőt és várjuk a visszajelzéseket.
Xpress moderátor.
0
2022. április 27., szerda 18:36
Foxymaxy írta:
Azt szeretném megkérdezni, amelyik filmnek 2 karakterből áll a címe, arra hogyan tudok rákeresni?
A rendszer szerint legalább 3 karaktert kell megadni.
A film címe: Us  vagyis Mi (a magyar címe azt hiszem).

A válaszotokat előre is köszönöm.


Fogós kérdés, a kétbetűs címeket nehéz felhasználóbarát módon kereshetővé tenni, mert ha két betű beirása után nekiállna a keresésnek a rendszer, akkor gyakorlatilag az összes termék "találat" lenne. Ráadásul a Mi, vagy a Stephen King-féle Az a leggyakoribb szavaink közé tartozik, tehát ezek keresését eleve kizárja a rendszerünk (szintén azért mert a Mi vagy az Az szinte minden termék nevében vagy leírásában szerepel).
A konkrét példánál ha az angol címet írod be és még egy space-t is nyomsz, akkor meg kell, hogy jelenjen a keresett kiadvány (Us, illetve It). Alternatív megoldás, hogy ha tudod a termék valamelyik alkotójának a nevét akkor azt írd be, így máris csak néhány terméket kell átböngészni, ha meg több nevet írsz be máris szűkül a találatok száma. Ha például beírod a rendező nevét (Peele) és a főszereplőjét (Nyongo) akkor megtalálod azonnal a keresett filmet.
Xpress moderátor.
0
2022. április 27., szerda 18:21
Azt szeretném megkérdezni, amelyik filmnek 2 karakterből áll a címe, arra hogyan tudok rákeresni?
A rendszer szerint legalább 3 karaktert kell megadni.
A film címe: Us  vagyis Mi (a magyar címe azt hiszem).

A válaszotokat előre is köszönöm.
0
2022. április 27., szerda 16:33
H. Tamás írta:

Nekem ezeket nem találja, de nem is tudom miért lényeges ez. Amennyire tudom ezek már rég nem kaphatók.

Kedves Tamás!
Te miket nem találsz? Az eredetileg felvetett Tök állat, Tök alsó és Sakál című filmeket? Akkor lehet, hogy neked a FIÓKban nincs bekattintva a "Keresésnél a nem kapható termékeket is szeretném látni" opció, de ha te amúgy sem szeretnél látni a nem kapható kiadványokat, akkor ezen ne is változtass.
0
2022. április 27., szerda 16:11
Xpress írta:
Kedves Xpress!

A kereső még nem teljesen jó vagy létezik, hogy bizonyos címek nincsenek a kínálatban. Rákerestem ezekre: Tök alsó, Tök állat, A sakál. És mindenféle találat van, de ezek a filmek nem találhatók. Illetve van még több cím is, csak most nem jutnak eszembe. Ha a cím után beírom, hogy dvd az sem segít.  És be van állítva, hogy a nem kapható termékeket is mutassa.

Átdolgoztuk a keresőt. Úgy néz ki, hogy most relevánsabb találatokat ad ki és a kérdéses címeket is megtalálja. Ha esetleg még észrevesztek valamilyen hibát, hiányosságot a keresésben megköszönjük, ha továbbra is jelzitek nekünk.


Nekem ezeket nem találja, de nem is tudom miért lényeges ez. Amennyire tudom ezek már rég nem kaphatók.
0