Keresés

2021 - A LEGJOBB FILMEK

2023. február 8., szerda 23:08
Sziasztok!
Elég régen szóltam én is hozzá bármihez is, de mivel látom ez lesz az utolsó szavazás, így én is hozzá szeretnék járulni a listámmal. Remélem nem untatok majd agyon sok mindenkit a rizsázásommal.
39 filmet láttam a felsorolt címek közül, igazán mély nyomot nem igazán hagyott bennem sok alkotás.

1.  Avatar: A Víz Útja (James Cameronban mindig lehet bízni. Igazából nálam a filmek iránti szeretet az Ő munkásságával kezdődött 9 évesen, mégpedig egy elsüllyesztehetetlennek hitt hajó történetével. Ezért ezúton is köszönetet mondok neki. Számomra A víz útja visszahozta azt amit igen régen kaptam meg egy filmtől.)

2.  Top Gun: Maverick (Bevallom az eredeti 86-os film egészen 2022-ig kimaradt az életemből. A Maverick előtt bepótoltam, egyáltalán nem tetszett. Na nem úgy ez a film! Nálam nem sűrűn fordul elő, hogy egy filmet kétszer megnézek két egymást követő nap. Ez a film elérte ezt!)

3.  Ahol a folyami rákok énekelnek (Kicsit féltem a női rendezőtől, de megoldotta a feladatot. Szép volt, jó volt.)

4.  Togo (Állatszeretőként megérintett  a film, az utolsó 10 percet nem lehet kibírni könnyezés nélkül.)

5.  Préda (Nálam is meglepetés film volt, nem számítottam rá, hogy ennyire jó lesz. Ezt tényleg moziban kellett volna bemutatni.)

6.  Batman (Nagyon tetszett a film, az előkészületeknél Robert Pattinson nevét elsőre elég nehezen hittem el címszereplőnek, de látva a filmet teljesen meggyőzött. Colin Farrell viszont még mindig döbbenetes  Pingvinként, drukkolok a smink Oscar-díjért.)

7.  Rémálmok sikátora (A film első órája felemás, de amit utána kap a néző na az nem semmi. Többször újranéztem.)

8.  Rohammentő (A szokásos Bay-féle látványos, hangos zúzás, kizökkent 2 órára a mindennapokból. De szerencsére most a kínos humort mellőzték.)

9.  Elvis (Kicsit tartottam  a filmtől, Luhrmann filmes stílusjegyei nem állnak valami közel hozzám. Anno a Gatsby-t elég nehezen tudtam befogadni, aztán nagyon megszerettem. Ráadásul Presley legalább olyan távol áll tőlem mint a magyar Király, de ennek egy percét se tudtam unni.)

10.  Nincs baj drágám (Ettől a filmtől nem vártam sokat, lehet pont ezért is jött be végül.)

Ami még tetszett:
Sikoly (remek nosztalgia volt. Jöhet az újabb rész.)
Moonfall (újabban bűnös élvezetté ment át Emmerich összes munkássága, ez a film is hülyeség naná.  De ha minden filmet komolyan vennénk, akkor nézhetnénk magunkat.)
Jurassic World: Világuralom (ez is jó kis nosztalgia faktor volt, bár elég sok kínos egysoros volt a színészek szájába adva.)
Legendás állatok: Dumbledore titkai (kár érte, de ez a sorozat is úgy néz ki kifulladt. Gyakorlatilag érdeklődés hiányában aligha folytatják.)
Doctor Strange: Az őrület multiverzumában (a Marvel nálam sem a régi már, a debil sorozataikat nem követem, a mozifilmek közül ez tetszett egyedül.)
Beugró a paradicsomba (könnyed szórakozás volt, két igazán nagy veterán színésszel. Lehet több ilyen kellene.)

Amiket legszívesebben kikapcsoltam volna:
Black Adam (na erre szavakat sem találok még mindig, egyszerűen rossz volt.)
Minden, mindenhol, mindenkor (nem leszek népszerű pár embernél akinek ez  dobogóra került, de ez számomra közel nézhetetlen volt.)
Pinokkió (igen-igen, a Disney féle undormányról  van szó. Ez volt az a film, ami alatt szabályosan kínosan éreztem magam.)
A gyilkos járat (erre se igazán tudok szavakat találni, az agyamra is gyilkos volt.)

Nos, számomra ilyesmi volt 2022. Egyébként sorozatok terén tetszett a Sárkányok háza, A Hatalom Gyűrűi (ennek ráadásul a kiváló filmzenéjét is rongyosra hallgattam, ilyen se mostanában történt velem), az Úr Sötét anyagai befejező évada, ja és még a Pam and Tommy is.  
Szavazzatok minél többen! Köszi a lehetőséget!
0
2023. február 2., csütörtök 19:24
Maradt ki pár film, amik valószínűleg felkerültek volna a listára, de eddig nem sikerült megnézni őket - régimódi vagyok, nem nyúlok akkor se torrenthez, majd idővel elérhetők lesznek remélem úgyis streamingen. Lemezes megjelenés... áhh, hagyjuk...

1. Jurassic World: Világuralom
2. Avatar - A víz útja
3. Batman
4. Az Adam-projekt
5. Top Gun: Maverick
6. Tőrbe ejtve - Az üveghagyma
7. Elvis
8. A gigantikus tehetség elviselhetetlen súlya
9. Csizmás, a kandúr: Az utolsó kívánság
10. A gyilkos járat

Nyilván nem is volt kérdés számomra már tavaly januárban sem, hogy a Világuralom így vagy úgy, de az első helyre kerül :D Szerencsére azonban nem csak elvakultságom okán is, de én nagyon szerettem, és a sokak által gyűlölt sáska-vonalat én imádtam, annyira crichtoni... Jó látni egyébként most itt a listákat, néhány címet fel is írtam, amit érdemes lehet nekem is megtekinteni még.
1
2023. február 1., szerda 19:07
Az én listám:

1.) Vezess helyettem - /Drive My Car/ (2021)
2.) Minden, mindenhol, mindenkor - /Everything Everywhere All At Once/ (2022)
3.) A világ legrosszabb embere - /The Worst Person in the World/ (2021)
4.) Licorice Pizza - /Licorice Pizza/ (2021)
5.) Macbeth tragédiája - /The Tragedy of Macbeth/ (2021)
6.) A titokzatos nő - / Decision to Leave/ (2022)
7.) Belle: A sárkány és a szeplős hercegnő - /Belle/ (2021)
8.) Az Északi - /The Northman/ (2022)
9.) Tőrbe ejtve - Az üveghagyma - /Glass Onion: A Knives Out Mystery/ (2022)
10.) Pinokkió - /Guillermo del Toro's Pinocchio/ (2022)
0
2023. február 1., szerda 14:34
Sziasztok! Sajnos kevesebb filmet tudtam megnézni, mint terveztem, a látottak alapján íme a listám:


1.  Top Gun - Maverick
2.  Avatar – A víz útja
3.  Elvis
4.  Ahol a folyami rákok énekelnek
5.  Gyilkos járat
6.  A menü
7.  Batman
8.  Halványkék szemek
9.  Tőrbe ejtve – Az üveghagyma
10.  Katonadolog
0
2023. február 1., szerda 7:11
Sziasztok! Szerettem a szavazásokat sajnálom, hogy véget ért, de teljesen érthető.
A listám:
1.A gyilkos járat
2.Top Gun
3.Batman
4.Mentőautó
5.Elvis
6. Az üveghagyma
7.Préda
8.Menü
9.Álomország
10.Fekete telefon
,,Viszlát és kösz a halakat. "
0
2023. január 31., kedd 18:21
Na akkor a lista:

1.) Batman - /The Batman/ (2022)
Hangulatos, sötét és húsbavágó adaptáció egy olyan szuperhősről, akiről nem gondoltam volna, hogy akár csak még egy bőrt is le lehet húzni sikerrel.

2.) Top Gun: Maverick - /Top Gun: Maverick/ (2022)
Bár a "Halálcsillag elleni támadás" elég olcsó húzás volt, a körítés és a fényképezés miatt ez sem zavart igazán.

3.) Elvis - /Elvis/ (2022)
Mert egy ikonnal együtt szenvedni még mindig jó, különösen ha ilyen zene is van hozzá.

4.) Nyugaton a helyzet változatlan - /Im Westen nichts Neues/ (2022)
Az immár sokadik, ennek ellenére még mindig sokatmondó film a háború pokláról és értelmetlenségéről.

5.) Apollo-10,5: Űrkorszaki gyerekkor - /Apollo 10 1/2: A Space Age Adventure/ (2022)
Remekül eltalált, felettébb hangulatos és nosztalgikus korrajz a Kamera által homályosan alkotójától. Watch first, link later.

6.) Élet a világűrben - Exobolygók - /Life in Outer Space/ (2022)
Egy nagyon korrekt és átfogó prezentáció az exobolygó-kutatásról és az eddig felfedezett, ígéretes világokról.

7.) Pinokkió - /Guillermo del Toro's Pinocchio/ (2022)
A Disney agyament látvány- és diverzitásorgiája után del Toro megmutatta, hogy a klasszikus megoldásokkal még mindig lehet tartalmas és megindító adaptációt készíteni.

8.) Mosolyogj - /Smile/ (2022)
Végre egy olyan horror, ami a bevett klisék ellenére is egész valóságosnak hatott. Az a mosoly pedig nehezen feledhető…

9.) Tőrbe ejtve - Az üveghagyma - /Glass Onion: A Knives Out Mystery/ (2022)
Nem olyan ütős krimi, mint az első rész, de egy jó kétórás szórakozásnak ez is bőven megteszi.

10.) Az Északi - /The Northman/ (2022)
Kemény és brutális utazás a vikingek felkapott világába, mégsem elcsépelt, inkább elgondolkodtató módon. Ezután már akár azt is elhiszem, hogy Anya Taylor-Joy egyszer az anyja lehet valakinek…
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2023. január 31., kedd 18:18
DNS írta:
Az általános depresszió ellenére én is úgy döntöttem, hogy megosztom a tavalyi listámat, hátha érdekel valamit. Mivel igazán kimagaslónak nevezhető alkotáshoz nem volt szerencsém, a sorrend akár tetszőlegesnek is tekinthető.

1.)


Fáklya...
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2023. január 31., kedd 18:17
Az általános depresszió ellenére én is úgy döntöttem, hogy megosztom a tavalyi listámat, hátha érdekel valamit. Mivel igazán kimagaslónak nevezhető alkotáshoz nem volt szerencsém, a sorrend akár tetszőlegesnek is tekinthető.

1.)
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2023. január 29., vasárnap 12:16
Sziasztok!

Voltak idén is jó filmek, az Avatart nem láttam még, meg a Marvelek sajnos most nem férnek bele (Párducot sem láttam), de így is össze tudok állítani egy listát:

1. Batman - /The Batman/ (2022)
2. Préda - /Prey/ (2022)
3. Top Gun: Maverick - /Top Gun: Maverick/ (2022)
4. Jurassic World: Világuralom - /Jurassic World Dominion/ (2022)
5. Tőrbe ejtve - Az üveghagyma - /Glass Onion: A Knives Out Mystery/ (2022)
6. A menü - /The Menu/ (2022)
7. Uncharted - /Uncharted/ (2022)
8. A gyilkos járat - /Bullet Train/ (2022)
9. A kaptár – Raccoon City visszavár - /Resident Evil: Welcome to Raccoon City/  (2021)
10. Elvis - /Elvis/ (2022)
0
2023. január 27., péntek 9:20
Én is köszönöm a sokéves munkádat Dylan! Azért összeállítottam én is a listámat.

1. Sikoly - /Scream/ (2022)
2. Top Gun: Maverick - /Top Gun: Maverick/ (2022)
3. Ahol a folyami rákok énekelnek - /Where the Crawdads Sing/ (2022)
4. Rémálmok sikátora - /Nightmare Alley/ (2021)
5. Uncharted - /Uncharted/ (2022)
6. Jurassic World: Világuralom - /Jurassic World Dominion/ (2022)
7. Az árva: Első áldozat - /Orphan: First Kill/ (2022)
8. Bíbor szívek - /Purple Hearts/ (2022)
9. Gyűlölök és szeretek - /The Hating Game/ (2021)
10. Pipiána Hoppsz és a Sötétség Hörcsöge - /Chickenhare and the Hamster of Darkness/ (2022)
0
2023. január 27., péntek 8:46
Köszönet a sok éves munkádért Dylan! Nem lehetett egyszerű összeállítani eme több százas választék listán szereplő alkotásokat. Ebből az óriási mennyiségű kínálatból nálam ezek voltak amik kiemelkedtek a sok közül:

1.  Top Gun - Maverick
2.  Morbius
3.  Rohammentő
4.  Uncharted
5.  Batman
6.  Legendás állatok - Dumbledore titkai
7.  A menü
8.  Tőrbe ejtve - Az üveghagyma
9.  A gyilkos járat
10. Halál a Níluson

Az Avatar - A víz útját még nem láttam, de sanszos, hogy felkerülne a listámra. A Marvel filmekből teljesen kiábrándultam, sem a Doctor Strange 2., sem a Thor - Szerelem és mennydörgés nem tetszett.
0
2023. január 27., péntek 3:19
Sajnálom a döntést, de megértem, és nagyon köszi az eddigieket, Dylan. Különösen azt sajnálom, hogy igazán már csak ez az egy alkalom volt, amikor összefutottunk ezen a fórumon, pedig a listáid és az írásaid mindig jelentettek felfedeznivalót...
Nagyon kevés filmet láttam tavaly, ennyi stream és sorozat mellett bénítólag hat rám a dömping. Látszik, hogy a mozi az egész iparágban háttérbe szorul, ha egyszer a stream háromszor akkora merítés, mint a nagyvászon. De ez az évenkénti alkalom legalább egy igazodási pont volt, ami még rávett arra, hogy listát írjak, de közel sem olyan kisregényt, mint "fénykoromban" :) .

1.  Minden, mindenhol, mindenkor - /Everything Everywhere All at Once/ (2022)
2.  Szuperhősök - /Supereroi/ (2021)
3.  Az unoka (2022)
4.  Top Gun: Maverick - /Top Gun: Maverick/ (2022)
5.  Doctor Strange az őrület multiverzumában - /Doctor Strange in the Multiverse of Madness/ (2022)
6.  Blokád (2022)
7.  Tőrbe ejtve - Az üveghagyma - /Glass Onion: A Knives Out Mystery/ (2022)
8.  Boss Level - Játszd újra - /Boss Level/ (2020)
9.  A menü - /The Menu/ (2022)
10. Uncharted - /Uncharted/ (2022)
0
2023. január 18., szerda 19:46
Köszöbet Dylannek a sok munkáért, amit eddig beletett. Én épp most lettem kész a listámmal, ide írom, hátha érdekel valakit:
Batman - /The Batman/ (2022)
A gyilkos járat - /Bullet Train/ (2022)
Az elveszett város - /The Lost City/ (2022)
Doctor Strange az őrület multiverzumában - /Doctor Strange in the Multiverse of Madness/ (2022)
Ahol a folyami rákok énekelnek - /Where the Crawdads Sing/ (2022)
Avatar - A víz útja - /Avatar: The Way of Water/ (2022)
Top Gun: Maverick - /Top Gun: Maverick/ (2022)
Beugró a Paradicsomba - /Ticket to Paradise/ (2022)
Az Adam-projekt - /The Adam Project/ (2022)
Elvis - /Elvis/ (2022)
0
2023. január 18., szerda 8:19
Dylan   írta:
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)


Köszi mindent Dylan. Én is vártam az új topicra, addig mondom nem írom be a top 10-em, de semmi gond. Jó pár évig működött ez, szép emlék marad.

Ui.: az, hogy a fórum nem pörög, az pedig egy kicsit sem meglepetés, ha nincsenek izgalmas megjelenések, nem is várható el itt a nagy élet
0
2023. január 17., kedd 22:14
Egyébként az tényleg érdekes, hogy az xpress nem indított új topickot. Nem tudom lehet, hogy akkor sem lett volna semmi a szavazásból.
0
2023. január 17., kedd 10:59
Részemről is ennyi volt a szavazósdi, összesen láttam hat filmet a tavalyi felhozatalból, abból kettő szóra sem érdemes, így a minimum 5 se jön össze, amit rangsorolni lehetne. Egy még megtekintésre vár, de akkor már nem fogok vele sietni.

A hazai állapotok a régimódi filmgyűjtőknek nagyon nem kedveznek. Ez van sajnos, ide jutottunk, jobb nem lesz. Annak kell lassan örülni, ha valamit egyáltalán megjelentetnek. Eddig a január-februári címektől sem estem hanyatt.
0
2023. január 15., vasárnap 21:58
Dylan   írta:
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)


Nagyon sajnálom, hogy ez is véget ér... Én minden évben igyekeztem összeállítani a listám(bár úgy érzem, évről évre nehezebb dolgom van a választék miatt), és általában a szavazás vége felé szoktam leadni, hiszen a legtöbbször a Te listád (+ az időközben leadott szavazatok) voltak az iránymutatók, hogy mit lenne még érdemes pótolni az előző évből. Azt hiszem, kiöregedtünk. A régi fórumozókból is egyre kevesebben maradtunk, és egyre kevesebb a megjelenő, megvásárlásra érdemes film is, az "új generációt" pedig ez a dolog már egyáltalán nem érdekli,  minden film 'eldobható', egyszeri szórakozás, vásárolni, gyűjteni végképp nem fognak (emiatt mit is keresnének itt?). Lassan a filmgyűjtés dinoszauruszai leszünk. Aztán amikor már semmi új nem jelenik meg, egy darabig a régi gyűjteményünket még lejátszhatjuk, amíg lesz mivel... Utána meg ki lehet dobni.
0
2023. január 15., vasárnap 18:03
Dylan   írta:
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)


Azért a hónap végéig szerintem biztosan összejött volna pár lista. Talán nem annyi, mint korábban, de mint tudjuk, itt is általában az utolsó pillanatban kaptak észhez, illetve billentyűzethez az emberek...

Speciel még én is meg akarok nézni két hosszabb Netflix-es filmet a listáról, de egyelőre nem volt időm rájuk. Ha nem adsz több esélyt a dolognak, persze én azt is teljesen megértem.

Ami viszont a topicot illeti, szerintem igazából teljesen felesleges volt neki minden évben újat létrehozni. Eleve bőven elég lett volna egyet nyitni a témának évszám nélkül, és minden évben ott folytatni, ahol előzőleg abbahagytuk.
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2023. január 15., vasárnap 15:57
Dylan   írta:
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)


Én is sajnálom nagyon, de ez van. Nem tudom hova tűnt mindenki. Tavaly ilyenkor azért már befutott pár lista, most meg még csak az enyém van most is. Köszönöm Dylan, hogy ilyen sokáig kitartottál.
Hiányozni fog amúgy, de ahogy írod minden véget ér egyszer...
Sajnos sokan abbahagyták a fórumozást, mikor megújult az oldal, meg páran a filmgyűjtést is azóta. Egyre kevesebb a megjelenés is, egyre több a streaming elérhetőség, és a torrenthuszár. DVD-t én már csak a ritkaságokat veszem, 4K-ra meg ilyen gazdasági helyzetben már nem ruházok be, maradok a Blu-ray-nél amíg lehet.
0
2023. január 15., vasárnap 14:05
Dylan   írta:
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)


Én épp tegnap néztem meg egy filmet, direkt hogy biztosan listára tudjam tenni, de megértelek, sajnos tényleg már nem olyan aktív a közösség. Én a magam részéről filmgyűjtés terén is visszaestem. A 17 év alatt talán egyszer nem szavaztam, elbíbelődtem akkor a listaállítással, de  ha valami inspirációt szerettem volna, mit érdemes megvenni lemezen, a Legjobb Filmek listája mindig segítségemre volt. És ezért örök hála neked!
0
2023. január 15., vasárnap 13:52
Minden véget ér egyszer. Az Xpress-es szavazós játék lebonyolítása legalábbis részemről itt ér véget. A fórum egyre kihaltabb, az érdeklődés egyre csökkent az utóbbi évek során, új topic sem nyílt már.
Nincs ezzel semmi gond. Elég nagy szó hogy 17 éven keresztül fenntartottunk egy hagyományt ezen a fórumon! :)
Köszönöm a részvételt! :)
0
2023. január 12., csütörtök 19:16
Mozigépész írta:
Nem tudom lesz-e új topik, szóval megkezdem én itt a 10-es listámat.
Bőven van amit nem láttam, főleg streaming, de pár mozifilm is kimaradt. 9 mozi 1 stream, de az elfért volna moziban is nagy vásznon. Ez itt az én kis szubjektív listám 2022-ből:

1.Top gun- Maverick
2.Elvis
3.Batman
4.Ahol a folyami rákok énekelnek
5.Prey
6.Halál a Níluson
7.Rohammentő
8.Thor-szerelem és mennydörgés
9.Uncharted
10.Avatar- A víz útja


A Prey az jó lett volna moziban. Meglepő hogy milyen remek film lett a Ragadozó és az Űrbéli vadász párharca!
0
2023. január 8., vasárnap 16:57
Nem tudom lesz-e új topik, szóval megkezdem én itt a 10-es listámat.
Bőven van amit nem láttam, főleg streaming, de pár mozifilm is kimaradt. 9 mozi 1 stream, de az elfért volna moziban is nagy vásznon. Ez itt az én kis szubjektív listám 2022-ből:

1.Top gun- Maverick
2.Elvis
3.Batman
4.Ahol a folyami rákok énekelnek
5.Prey
6.Halál a Níluson
7.Rohammentő
8.Thor-szerelem és mennydörgés
9.Uncharted
10.Avatar- A víz útja
0
2023. január 3., kedd 9:19
Foxymaxy írta:
Előkészítettem a szokásos szavazós játékot. Ha kapunk új topicot, akkor indulhat a dolog.

Addigis lehet böngészni a választéklistát, amire minden eddiginél több streamingen bemutatott film került fel.

http://gofile.me/27MKC/DJYCOjMWj

Szia Dylan. Nálam az office nem tudja a fájlt megnyitni.  Egy kis segítséget kérnék.


Köszi, telefonon megtudtam nyitni. Látom már.
0
2023. január 3., kedd 8:46
Dylan   írta:
Előkészítettem a szokásos szavazós játékot. Ha kapunk új topicot, akkor indulhat a dolog.

Addigis lehet böngészni a választéklistát, amire minden eddiginél több streamingen bemutatott film került fel.

http://gofile.me/27MKC/DJYCOjMWj


Szia Dylan. Nálam az office nem tudja a fájlt megnyitni.  Egy kis segítséget kérnék.
0