Keresés

300 (2 DVD) EXKLUZÍV EREDETI FILMPLAKÁT!

2007. július 4., szerda 2:44
Nem tudom, hogy mennyire vezető filmes fórum, de hogy a magyar piac egészét tekintve nem reprezentatív, az biztos. A teszkóspárósan vásárlóközönsége már inkább.
Kit érdekel, hogy néhány tucat rajongó miről dumál itt. Még egy figyelmesebb forgalmazó is maximum az eladási számokat nézi meg. Egy Warner, aki milliós példányszámokban gondolkodik, nem tud mit kezdeni, egy maréknyi magyar rajongóval.
Az FHE minden bizonnyal érdekelt lenne, de állítólag elolvastad a hozzászólásokat, így tudod a választ is. Itt nem ők az ILLETÉKESEK.
Továbbá ne hidd, hogy az xpress fóruma ennyire egységes. Nekem például egyátalán nem kell 300 digipack.

Nem mintha nem lenne mire elverni a pénzt: ott van az eredei képregény, van artbook, a sisak-replika, filmzene, etc...
0
2007. július 4., szerda 2:41
Mondjuk ez mar nagyon off, de ha meg eljonne a digipack kanaan, akkor nem ereznenk a gyujtemenyunk erteket, mert mindenki sok-sok digipackal rohangalna, szoval lehet, hogy ennek igy kell lenni :)
0
2007. július 4., szerda 2:39
Azert itt meg egy felreertest erdemes tisztazni. A digipack nagy tetelben nem jelentosen dragabb a muanyag toknal, epp ma neztem utana (egy szimpla amaray tok kisker brutto ara 90 Ft korul, egy digipack talca tipustol fuggoen 50-70-90 Ft korul, tehat a papir a draga, de offset technikanal nagy tetelben egyre kevesbe es ne feledjuk, hogy grafikai terv es nyomtatas a sima dvd boritonal is van...). Szoval a kiado egesz egyszeruen az elso adagot automatikusan kihozhatna digipackban (ahogy angliaban pl.) 2990 meg 3990 Forintokert es majd a masodik adagtol kezdjen akciozni (meg engedje akciozni a multikat), ami mar muanyag tokban van. Es ez a jelenlegi helyzetben is mukodhetne, de lehet, hogy naiv vagyok.
0
2007. július 4., szerda 2:26
Összegezve az itt olvasottakat: NEM lesz itthon digi, ezért az olyan őrültek, mint én-és vagyunk azért páran-újból külföldről szerzik majd be a számukra legmegfelelőbb csomagolást a filmhez. Nem mondom, hogy jó ez így, de sajna már természetes. Azért valahol, valakit érdekelhetne ez is...

Már írtam máshol, de az Xpress nem csak egy online bolt, hanem szerintem M.O egyik vezető filmes fóruma lett. Igenis kellene, hogy szavunk legyen. És én is azért veszek mostanában kevesebbet, mert már nincs mit. Inkább marad a külföld. Csak tudjátok kedves ILLETÉKESEK -és itt nem az Xpressre gondolok-, ezt a pénzt én is és más is elkölthetném akár itthon is..

De nem ragozom továb. Sajnálom az egészet, hogy így alakult. Rajtam nem múlt...
0
2007. július 4., szerda 2:20
Azért gondoljunk már bele, hogy nézne már az ki, hogy a Warner Magyarországon egy extrább kiadást hoz ki, mint a többi piacon, ugyanannyiért, vagy még olcsóbban. És mondjuk mivel érdemelnénk ki ezt?
0
2007. július 4., szerda 2:11
Sajnos nem tudnál összegyűjteni még 1000 aláírást sem. Ha olyan aláírásról beszélünk, amihez el kell battyogni hozzád, vagy a postára, akkor 100 max. 200 összegyűlhet, feltéve, hogy mindenkihez eljut az információ.

Hogy 2000 ember nem venné meg digipack nélkül? Ezt szerintem te sem gondoltad komolyan. De még 2000 vásárló sem jelentős veszteség egy Warner-nek.

Magánvélemény, de szerintem ez a film rekordsebességgel fog a feledés homályába merülni.
0
2007. július 4., szerda 2:03
Nem akarok szorszalhasogato lenni, de meg mindig nem valaszoltal, hogy jogilag miert lehetsegesebb egy slipcase legyartasa, mint a digipack (az xpress exkluziv akcio kereteben)? Es ezt nem azert kerdezem, hogy eroszakoskodjak, hanem mert tenyleg erdekel. En tenyleg nem szeretem a muanyag tokot es tenyleg nagyon sok penzt adnek egy minosegi kiadasert... Zavar, hogy egyre kevesebbet tudok sajnos  az xpress-tol rendelni, mert nincs mit, mar inkabb koreabol, USA-bol rendelek, mert ott jelennek meg szep kiadasok, nalunk meg mar nem... Egy ilyen akcio sokat dobna sokunk kozerzeten :)
0
2007. július 4., szerda 1:35
Kijön velem, TESCO-t és AUCHAN-t felgyújtani?
Helyette XPRESS.HU (Innen érdemes DVD-t venni) szöveges táblákat rakunk!
0
2007. július 4., szerda 1:34
Egy kicsit próbáljuk már megerőltetni az emlékezetünket, és idézzük fel, hogy milyen kiadványokat köszönhetünk mondjuk a most annyit szidott Warnernek (Fórumnak). Gyűrűk Ura trilógia, Jóbarátok sorozat (digipackban), Harry Potter filmek (ameddig lehetett digipackban), Kubrick gyűjtemény, Chaplin sorozat, Háborús klasszikusok, Sam Peckinpah-csomag, Elfújta a szél, Ben Hur, Óz extra változatok, Volt egyszer egy Amerika digi, Mátrix sorozat, számtalan klasszikus, stb. stb.
Nagyon szépen hangzik, hogy van igény több pénzért nagyobb minőségre, de sajnos ezt az idő cáfolta. Nem azért vonult ki a Universal, majd a Warner Magyarországról, mert a számok a Te elméletedet igazolták. A tény az, hogy nem a minőségre van igény, hanem csakis az olcsóságra. Nem azért kezdtek el az árcsökkentés és kényszerű minőségcsökkentés irányába menni, mert olyan jól működött a normális áron minőséget recept, hanem azért, mert nálunk ez a recept nem működik. A tény az, hogy ma Magyarországon nincs annyi minőségért pénzt is áldozni hajlandó filmrajongó, amennyi megtöltene 3 mozitermet.
Pont tegnap vásároltam a Sparban, ahol szem- és fültanúja voltam a következő jelenetnek:

Férfi. Nézelődik az 590 forintos DVD-kosárnál. Feleség közelít.
Feleség: - Mit csinálsz?
Férj: - Választok magamnak egy filmet.
Feleség: - Hagyd a fenébe, majd letöltöd otthon!

Mindez az 590 forintos pultnál történt, az ország vásárlóerő szempontjából első helyen álló megyéjében. Kell ide digi, slipcase, bónusz lemez, díszdoboz, meg rétegfilm 3-4000 forintért?
0
2007. július 4., szerda 1:18
Nem 2000 aláírás kellene, hanem 2000 rendelés :)
Biztos van az a rendelési mennyiség, aminél megoldható lenne egy-egy filmnél az egyedi csomagolás, de amíg a vásárlók 95%-a a multiknál veszi meg a terméket, ahol - tisztelet a kivételnek - nem igazán szeretik a "drága" (értsd: 990 forintnál drágább) és a "problémás csomagolású" (műanyag pánttól törő, szakadó digi, papírtok, díszdoboz, miegymás) termékeket, addig erre nincs sok esély.
Ha azt mondanám, hogy elhozok a Fórumtól 2000 darabot a 300-ból, ha kiharcolnák nekünk a digit, akkor talán lenne rá lehetőség. De az biztos, hogy nem a jelenlegi, túl sok mozgásteret nem biztosító áron, hanem talán 3.990-ért. Sajnos azt kell mondanom, hogy ez a mennyiség ezen az áron még egy ilyen film esetében is irreális mennyiség ma Magyarországon. Mint már sokszor mondtam: nem azért mennek a nagy kiadók is a kevesebbet kevesebbért irányba, mert ebben lelik örömüket (ismerek sok olyan nagy kiadónál dolgozó emberkét, akik a fél életüket adnák egy-egy igényesebb kiadásért), hanem azért, mert a magyar piacon csak így tudnak még úgy-ahogy megélni.
Az természetesen már egy hosszabb vita tárgya lenne, hogy mi volt előbb: az igénytelen, csak az olcsóságra hajtó vevők tömege, vagy az igénytelenségre nevelő multik. A végeredmény mindenesetre most ez: féláron jelenik meg nálunk a 300 a nyugati árakhoz képest, viszont nincs papírtok, és nincs Blu-ray, meg HD-DVD változat, mert a Warner úgy látja, hogy a mi piacunk nem a minőséget, hanem az olcsóságot igényli csak olyan termékeknél, amiket büntetlenül lopni is lehet.
0
2007. július 4., szerda 1:17
Digipack-témához:Én tuti vevő leszek a műanyagtokra is, de azért elég vicces, hogy a "kis" BuFi képes volt az egyik aranytojást tojó tyúkját, nevezetesen az Apocalyptót digibe öltöztetni, míg a Warner-Fórum a hasonló kaliberű 300-zal képtelen uezt megcselekedni...
0
2007. július 4., szerda 1:11
jézusom, adnak hozzá nyögős-ordibálós gerard nemtomki posztert, s nektek még ez sem elég?! ne legyetek már telhetetlenek!
0
2007. július 4., szerda 1:05
Valamikor mostmár valóban szankcionálnia kéne a vásárló köröknek az olyan kiadókat, akik le se szarják a vásárlót. Embargót az warner ellen! Van egy igény, amit illene kielégíteni... nem ingyen, hanem pénzért, annyival többért, amiért megérné nekik digit csinálni. Erre kéne rászokniuk, nem pedig a minőségrontásra.
0
2007. július 4., szerda 1:03
És ha összegyűjtenénk 2000 aláírást, hogy igen, digiformában megvennénk, natúrban pedig NEM? akkor mit tudja szólni a warner? inkább nem adja ki? vagy fog is fogyni az amúgy is? 2000 vásárló nem lenne nagy veszteség?:) ha azt nem, akkor ezt se! ebben a pillanatban ebben a felfogásban élek ezzel a kiadvánnyal kapcsolatban.
0
2007. július 4., szerda 0:08
Es ugyanezek a problemak nincsenek a slipcase-nel?
0
2007. július 3., kedd 23:36
Akkor mit értsünk mondjuk exlúzív kiadványként??? Mennyivel lehet plussz, mint a mostani?
0
2007. július 3., kedd 23:21
Az exkluzív kiadvány általam is támogatva! :-)
0
2007. július 3., kedd 23:20
EZ ELÉG NAGY KÁR!
0
2007. július 3., kedd 23:18
Digi biztos nem lesz, arra ne is "jelentkezzetek". "Csak úgy" nem gyártathatunk filmekhez külön csomagolást, mert a borítótervek, képek, logók, filmcímek, stb. jogai mind-mind a gyártónál vannak (ez esetben a Warnernél), és még a helyi képviseletük (Fórum) sem készíttethet semmit az engedélyük nélkül. Minden egyes minimális módosítást engedélyeztetni kell, még akkor is, ha teljes egészében megegyezik a terv a külföldi változatokéval.
Külső cégek egyébként sem kaphatnak engedélyt egyedi csomagolásra.
A digi 1000 példány alatt nem éri meg, és mivel a Warner sehol nem támogatja már a digit, borítóterveket sem készítettek digire, egyedi terveket pedig nem engedélyeznek.
0
2007. július 3., kedd 23:15
Petíció?
Én is támogatom! :)
0
2007. július 3., kedd 23:12
a digit én is megvenném, támogatom a petíciót.
0
2007. július 3., kedd 22:50
-a
0
2007. július 3., kedd 22:50
Bár a film a közepes (vagy attól egy picit jobb), de egy duplalemezes digit én is bevállalnék!
0
2007. július 3., kedd 22:50
Jó lenne... Akár plusz 2000-ért is. Ha veszek hozzá kint tokot, többe lesz... :-)))
0
2007. július 3., kedd 22:46
Xpress!
Tényleg nem lehetne e egy néhány száz darabos digipacket csináltatni????
Köszi
0