Keresés

EX-ES - megéri?

2004. május 12., szerda 0:31
Sejtettem, mert eddig hiába kutattam ilyen iránt. :o( A fenébe! Van egypár DTS ES lemezem (egypár? jópár!), és fingom sincs, hogy pontosan milyen típusú DTS ES, arról nem is beszélve, hogy egy rakás lemezről meg azt nem tudom biztosan, hogy DD stereo vagy DD surround hangsáv van rajta. Azonkívül a különböző DVD-s weboldalak meg különböző speckókat írnak az illető filmekről, úgyhogy velük sem vagyok kisegítve! :o(
Remek, akkor marad a találgatás...
0
2004. május 12., szerda 0:15
Nem vagyok túl szakember, de egy pro logic dekóder bármilyen stereo jelből képes surround meg center jelet varázsolni, csak ettől még nem lesz térhangzású. Azt megállapítani hogy a térhangzás megfelelő vagy sem (szóval volt pro logic-ra kódolva vagy nem) vájt fül meg emberi intelligencia szükségeltetik. Ha jól tudom az EX hasonlóan működik mint pro logic-nál a center kódolása. Ha a két surround jele különbözik, lesz hátsó center jel, de nem fog jól illeszkedni a térhatásba.
0
2004. május 11., kedd 23:57
Azt a dekóder sem mondja meg flag nékül, hogy EX vagy nem EX. Honnan tudná, hogy van ott egy matrix kódolt csatorna a hátsó két diszkrét jelben?
0
2004. május 11., kedd 23:48
A lényeg az, hogy kívülről csak annyi látszik, hogy AC3 vagy DTS, és csak a dekóder tudja megmondani, hogy belül mi van, milyen flag, hány csatortna stb...
0
2004. május 11., kedd 23:30
Nincs a világon olyan szoftver amely megmondja, hogy egy Dolby Digital 5.1 vagy 5.1EX. Ezt nem lehet megmondani. Ha van EX flag a lemezen akkor az erősítő kiírja, hogy EX, de ilyen flaget bármire rá lehet tenni akár egy monó DD-re is.
0
2004. május 11., kedd 22:30
sztem nem éri meg egy átlag háztartásba beszerelni ilye specifikációs házimozit
az ex és es igazán egy high end környezetbe hozza ki magát/bár ez igaz a dolby és a dts 5.1-re is/
ugyanezt gondolom a THX erősítők egyre lejjebb csúszó áráról is......
ugyanúgy ahogy a dolby vagy a dts márkanév ezek is lassan el fognak "kanászodni"
pár év, vagy talán csak hónap és 100ezerért mindenki hazavihet egy THX, DD EX, dts ES házimozirendszert, és elmondhatja hogy vanb egy high end cucca
de ezzel nem csapja e be önmagát is?

részemről bőven elég egy otthoni környezetbe az 5.1
ettől magasabb szintű rendszert csak akusztikailag is jól kialakított úgymond "házi-mozi-terembe" érdemes betenni
/volt szerencsém egy ilyet tapasztalni LA-ban.......mondanom sem kell hogy eszem-tököm ketté állt...... :))) /
0
2004. május 11., kedd 19:04
Ismer-e valaki olyan szoftvert, amelyik halálpontosan megmutatja egy dvd hangcsatornáról. hogy az milyen típusú? Pl. DTS-ES Matrix vagy Discrete, sima DTS vagy DTS-ES, DD 5.1 vagy 5.1EX, DD stereo vagy surround, stb. stb.
Ugyanis még nem találkoztam olyan progival, amelyik ezt egzaktul meg tudta volna tenni, kimerültek abban, hogy ac3 vagy DTS és kifújt.
0
2003. december 20., szombat 22:46
Nyilván nem az 5,1-es filmekre gondoltam, meg nem is az iciri-piciri hangfal-szettesekre. Denon 2800, Bowers 6-os sor. Az erősítő 2 éves, de imádom a hangját. 3 éve a vinyóm 1.2 Gb-os volt... Haladjak a korral, vagy majd később?
0
2003. december 20., szombat 21:56
Megéri, bár a filmek közül nem sok jelenik meg EX/ES-el. De pl A gyűrűk ura, a Star Wars azzal jött ki. Hallható a különbség...
0
2003. december 20., szombat 21:24
dd 5.1/dts erősítő erőlködik a tv alatt. Szerintetek érdemes újítani egy mostanira, ami meghajt egy hátsó centert is, vagy annyira nem ütős a különbség, esetleg várjak még vmi új dologra? Tapasztalatokat szeretnék...
0