Keresés

Hangrendszerek vagy számrendszerek? 1.1, 2.1, 3.1, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, 9.1, 10.1

2018. december 1., szombat 19:16

A legutóbbi erősítőm az Yamaha volt, szerettem, a hangzás fantasztikus volt, mint ahogy a Yamaháknak általában. Most Denonom van, a hangzás nagyon jó, részletes, viszont vannak gondok az internetre csatlakozással, nem tudom ez mennyire érint téged.
Említetted az előlapi usb csatlakozást, a mostani Denonomnak időbe telik hogy felismerje az usb eszköz jelenlétét, van hogy ki kell kapcsolnom, bedugva hagyni az usb-t, bekapcsolni az erősítőt hogy beolvassa végre.
A hangfal csatlakozókról annyit, hogy az a fajta amit ki kell csavarni és aládugni a vezetéket hogy leszorítsd, az szörnyű. Az ugyanahhoz a hangfalhoz tartozó két vezeték csatlakoztatása nem egyszerű, mert nem férsz hozzájuk rendesen, túl közel vannak egymáshoz. A csiptetős megoldás szerintem sokkal jobb, de ugye nem ilyen alapon választ az ember erősítőt.
Írtad hogy neked bőven elég az 5.1, de mivel új, Atmos-os erősítőket nézegetsz, az minimum hét csatorna (plusz mélynyomó), csak hogy tudd, a lehetőség meg van :) És szerintem komoly különbséget tesz az a plusz két hangfal, pozitív értelemben.
Hangfalak: ez valamennyire ízlés kérdése, de én annyi pénzt biztos nem fizenék soundbarért, egyértelműen a normál hangfal szettre szavazok. Én Wharfedale-t használok, nem túl drága és nagyon szépen szólnak.
0
2018. december 1., szombat 0:03
Nálam 7.1-es a rendszer, amit megoldottam úgy, hogy kiegészítettem egy komplett 5.0-ás hangfalszettet két további frontsugárzóval, így a zenehallgatós része is ki van pipálva a dolognak (oda nem árt némileg robosztusabb kivitel). A subwoofer megmaradt az előző eresztésből, mivel aktív, ezzel nem függ az erősítő kimenő teljesítményétől, mint a többi hangfal. Néha mondjuk gondolkodom egy rendes centerben, de ha halknak érzem a meglévőt, akkor beállítom pár decibellel hangosabbra, ami kompenzál. Pioneer-ben utazom, az én fülemnek tökéletesen megfelelt eddig.
0
2018. november 30., péntek 23:44
Köszi a választ. Új eszközökben gondolkodom. Sejtettem, hogy a soundbar nem lehet befutó.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2018. november 30., péntek 21:51
Gyulus, pár apró tanács. Az erősítőnél nézd meg, hogy milyen funkciókra van szükséged. Ha nem kell a musiccast, akkor engedd el a Yamahát.. Gondolom amiatt drágább... A másik, hogy bevallalnál-e bármit is használtan. Én nagyon tartottam tőle, de mikor a sztereo hifit építettem, az erősítő mondjuk használt volt. Azóta azt mondom, hogy simán... Nyilván azóta sok hifis oldalon jártam, nagyjából gondolom, hogy ki megbízható és ki nem, tehát nem annyira lutri mint annak aki most áll neki, de azért a fórumtársak szoktak segíteni. Azt gondolom, hogy ilyen árban ilyen feltételekkel, nem nagyon kell foglalkozni vele, hogy mi mihez passzol... Esetleg ha van bolt ahova mennél, ott szerintem simán tudnak segíteni neked ebben... Nekem a sztereo hangfalam (90e volt akciósan) és mondták, hogy NAD erősítőt vehetek hozzá mert szereti, egyébként válogatós... Erősítőből én biztos az Onkyo-t venném, vagy egy Denont, ha belefér :D Amúgy az a vicces, hogy egy keményvonalas hifis palitól vettem a sztereo erősítőt (kinőtte... :D :D) és amikor elkezdtünk dumálni a házimoziról is, mesélte, hogy pont olyan Magnat szettet vett (4 polcsugárzót), amit te ide linkeltél. Kérdezem, hogy ha a zenéhez többszázezres cucca van, a mozira miért nem? Azt mondta, arra jó ez is :D :D :D Szóval szerintem ne gondold túl, ez a szett így is úgy fog neked szólni elsőre, hogy lerepül a fejed :D

ui.: a soundbar kuka! :D
0
2018. november 30., péntek 13:15
Sziasztok!

Volt már, hogy kacérkodtam a gondolattal, de most minden eddiginél komolyabb szándékkal tervezgetem, hogy tetemes filmgyűjteményemmel együtt a közeljövőben belépjek a surround hangok világába. A DVD-k és később a Blu-ray-ek gyűjtésénél számomra az elsődleges motiváló tényező mindig is a jó képminőség volt, így érthető, ha a minőségi képmegjelenítés és a kép nagysága sokkal fontosabb volt számomra, mint a hang. Hang terén meg kell vallanom, elég igénytelen vagyok. Egy bizonyos szintig persze bántja a fülemet a rossz hangminőség, pl. a lányommal rendszeres harcban állok, amikor mobiltelefonján bömbölteti a kedvenc zenéit. A tévé saját hangjával már úgy-ahogy elvagyok, de ha nem csak zajkeltés céljából megy a tévé, netán lemezről nézek filmet, akkor azért beizzítom a jó öreg LG Hi-Fi-met, és azon hallgatom a műsort. És ezzel a sztereó hangzással elvagyok már lassan 20 éve.

No, de most költözés előtt áll a család: lesz nagyobb nappali, így már javában tervezgetem a gyűjteményem új elrendezését, és azt is, hogyan tudnék beilleszteni a család számára is tolerálható, az életteret egyáltalán nem zavaró módon egy valamivel komolyabb hangrendszert.

Ami adott: Panasonic TX-P50GT60 3D plazmatévé, Panasonic DMP-UB420 Ultra HD Blu-ray lejátszó, egy 35 négyzetméteres tér, amiből kb. 20 négyzetméter a nappali.

Hangrendszer terén próbálok tájékozódni, és R2-D2 fórumtársunk már adott is pár hasznos tanácsot, melyet ezúton is köszönök, de tapasztalat híján még mindig tanácstalan vagyok kicsit, miben is lenne érdemes gondolkodnom, mire érdemes áldozni, s mi az, ami esetleg már felesleges számomra.

Persze azt látom, hogy határ a csillagos ég, ezért aztán saját magam lőttem be azokat az ésszerű korlátokat, melyeket nem szeretnék átlépni. Először is a legfontosabb: 5.1-es rendszert szeretnék, ennél több hangsugárzóra nem tartok igényt sem most, sem a későbbiekben. Tehát felesleges a 7.1-es és még több hangfalat meghajtó erősítők körül nézelődnöm. Ebből kifolyólag úgy vélem, érdektelen számomra az Atmos és egyéb új csoda hangformátumok dekódolásának képessége is, elegendő lesz, ha az erősítő ismeri az alap HD hangformátumokat: Dolby TrueHD és DTS-HD HR/MA. A 3D/4K jeltovábbítás azért legyen meg benne, de ahogy elnézem, ezt kb. mindegyik mai modell tudja. R2-D2 a Denon/Onkyo vonalat ajánlotta, ezért első körben az Onkyo TX-SR373-at néztem ki magamnak 100eFt-ért:

http://www.netdepo.hu/hazimozi/hazimozi-radioerosito/onkyo-tx-sr373-+-ajandek-hdmi-kabel-5.1-csatornas-hazimozi-radioerosito

Amellett néztem a Yamaha RX-V485 5.1 HDR MusicCastot is 140eFt-ért:

KÜLSŐ LINK

Nem tudom, a két hangfal-bekötési mód közül melyik a szerencsésebb, illetve, hogy van-e ennek egyáltalán jelentősége. A két erősítőnél szempont volt az előlapi USB, ami azért nem árt, ha rajta van, minden bizonnyal hasznát venné a család.

Hangfalak terén sokkal bizonytalanabb vagyok. Persze, ha már költök rá, nyilván szeretnék minőségi, ütős hangzást elérni vele, de ugyanakkor az sem lenne hátrány, ha kompakt lenne az egész rendszer. Ez azonban annyira azért mégsem kardinális, tehát ha ár-érték arányban érdemesebb a nagyobb méretű hangsugárzókban gondolkodnom, bizonyos keretek között nem érdekel a méret.

A legkompaktabb megoldás a soundbar lenne, ez esetben még külön erősítőre sem lenne szükség. Nem igazán hiszek a virtuális térhangzásban, ezért eléggé leszűkül a kör, ha valódi 5.1-et szeretnék. Én csak a JBL Bar 5.1-et találtam 200eFt-ért, ami megfelel ennek az elvárásnak:

KÜLSŐ LINK

Na, igen, ez meglehetősen kompakt megoldás, a tesztben dicsérik is, és megvan az igazi 5.1. Azért a fő egység szélessége miatt vannak kétségeim, hogy az alap sztereó hatás mennyire lehet jó, és bár a leválasztható hátsó hangsugárzók 10 órát is elmennek egy töltéssel, leszedni, visszarakni őket mégiscsak macera. A vezetéknélküli kivitel viszont kifejezetten tetszik.

Egy kevésbé kompakt megoldás a TAGA Harmony InMove 5.1 hangfalszett 140eFt-ért:

KÜLSŐ LINK

Ez már 6 önálló doboz, ahogy én elnézem, korrekt kivitelnek tűnik, méretre pedig kifejezetten barátságos: a front- és háttérsugárzó mindössze 20, a center 12 centi magas. És valahol éppen ez a dilemmám: mit várhatok ilyen kicsi hangsugárzóktól? Megfelelhet ez a célnak, vagy pénzkidobás ennyit költeni rá?

A Magnat Monitor Supreme 802 5.1 hangfalszett már padlón álló frontsugárzókat tartalmaz 180eFt-ért:

KÜLSŐ LINK

Kb. ez a legnagyobb méret, amit még el tudok képzelni az új nappaliba. Ami fontos lenne, hogy a center 18 centi alatt maradjon magasságban, mert az elképzeléseimbe így tudom beleilleszteni. Árban valahol 300eFt környékén szeretném meghúzni a határt, de ha olcsóbban megúszom, az se baj.

A kiszemelt erősítő és a hangfalszettek mennyire passzolnak össze? Jó választás lehet a fentiek bármelyike vagy ajánlanátok valami teljesen mást? Mit tudtok javasolni? Jelenleg mindenre nyitott vagyok.

Előre is köszönök minden építő jellegű hozzászólást.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2018. október 28., vasárnap 14:44
Nem elsősorban a THX minősítés (mert ezzel kapcsolatban vannak - jogosan - szkeptikus hangok) miatt, hanem a viszonylag sok formátum, és kis helyigény miatt lehet érdemes benevezni rá.

Valamint azért, mert a kompakt szettek között ez egy kifejezetten korrekt darabnak számít a tesztek és visszajelzések alapján. Megkockáztatom, hogy jobb hangminőséget produkál, mint az átlagos ~60.000-100.000 forintos Samsung/Philips/LG/Sony/stb. kompakt 5.1-es szettek.

Egy átlagos lakásba, szobába tökéletesen megfelel a hangereje is.

Azt viszont tudni kell, hogy a DTS HD MA szabványt nem támogatja. Én például ezért nem cseréltem le rá a jelenlegi Dolby Digital szettemet.

Van néhány BD filmem, amelyre csak DTS HD MA hangsáv került, és ahhoz ennek megfelelő célhardvert keresek.

Viszont, ha megvásároltad, kérlek írj a tapasztalataidról egy beszámolót ide! ;-)
0
2018. október 17., szerda 16:50
Oké, kösz!
0
2018. október 17., szerda 12:37
Vélhetően jobb lesz, most akciós edigitalon, 76e kb, annyit megérhet, főleg ha a régiért még kapsz valamennyit jofogáson.
0
2018. október 17., szerda 0:46
Nem tudom mennyire látogatott ez a fórum, de lenne egy idevágó kérdésem.
A jelenlegi hangrendszerem szeretném cserélni, ami egy 125 W-os fadobozos  Genius SW-HF4500 5.1. Egy Logitech Z906-osra, tudom hogy a legtöbb fórumosnak ez kispályás rendszernek tűnhet, de a büdzsé, a szoba mérete és a kihasználtság végett nekem pont határeset és a tesztek, vásárlói vélemények alapján nekem tökéletes lenne. Voltaképp az érdekelne hogy lenne-e értelme, éreznék-e különbséget hangzásban? THX minősítés, optikai csatlakozó Dolby és DTS dekóderek (ami tudom nem időtálló, de mivel a legtöbb filmet többnyire úgyis szinkronnal nézzük annyira nem lényeges a HD hang támogatás) és persze van egy spéci hangkártyám, ami meg is hajtaná (192KHZ/24bit Hi-Fi DTS Connect)
https://www.logitech.com/hu-hu/product/speaker-system-z906

0
2018. május 22., kedd 19:23
Persze, ez így már működni fog.
0
2018. május 22., kedd 12:39
Értem. Végül vettem egy UHD-lejátszót, ahhoz megfelelő az ONKYO HT-S 3800 5.1-es házimozi szett? Utóbbin van HDMI-kimenet.
0
2018. május 10., csütörtök 15:46
Jelenleg HD hang csak a  HDMI kábelen továbbítódik. Nem az kérdés, hogy az optikai tudna-e HD hangot továbbítani, hanem az, hogy engedélyezett-e. Mert optikain Dolby Digital, dts, (L)PCM jelek futnak, HD hangok viszont nem.
0
2018. május 10., csütörtök 12:54
Szia,
Köszönöm a választ. Még egy kérdés. Az optikai kábel HD-hangot nem tud továbbítani, igaz?
0
2018. május 10., csütörtök 12:35
Szia,
Röviden: nem! Ennek a házimozi rendszernek nincs HDMI bemenete. Egy megoldás lehet UHD lejátszó tv-be cstlakoztatva, optikai kábel meg a házimoziba (már ha van ilyen kimenete a kiszemelt UHD lejátszónak).
0
2018. május 10., csütörtök 1:56
Jelenleg egy LG BH6530T Smart 3D Blu-ray házimozi rendszerem van. Mit gondoltok ehhez hozzá tudnék kötni egy UHD-lejátszót HDMI kábellel úgy, hogyha az UHD-lejátszón nézek egy filmet, akkor a házimozi hangfalain keresztül hallhassam a hangot?
0
2017. december 29., péntek 10:38
Kompresszorral fújtam ki én is a port, bár lakásba erősen ellenjavallt, rohadtul hangos, amikor sűríti a levegőt, műhelyben viszont ideális. A flakonos megoldás meg nem jó, mert némi folyadék is jön belőle.

Biztos, hogy jót tett a berendezésnek a tisztítás, az elektromos dolgok vonzzák a szennyeződéseket, főleg ha minden oldalról nyitott a burkolatuk. A használatijában azt írják overheat (túlhevülés) esetére, hogy tegye az ember szellős helyre. Annál szellősebb nem is lehetne, ahol több, mint 3 éve van, eddig meg nem produkált ilyet. A hőérzékelője el volt koszolódva, amiatt bolondult meg.
0
2017. december 29., péntek 2:33
Bizony a portalanítás az elektromos berendezések számára életmentő lehet.

Én is erősen gondolkodom, hogy ha lesz legközelebb a LIDL-ben kompresszor, akkor veszek egyet itthonra. Azzal pikk-pakk meg lehet oldani a számítógép és az erősítők portalanítását.

Ráadásul kíméletes módon; nem kell félni attól, hogy a forrasztások, az IC-k, a kondenzátorok megsérülnek.
0
2017. december 26., kedd 21:34
Az előbb majdnem szívrohamot kaptam, zenét akartam hallgatni. Bekapcsolok, erre az erőlködő (Pioneer VSX-826) kiírja, hogy "Overheat" és kikapcsol. Megtapogattam, semmi túlmelegedést nem tapasztaltam, a probléma maradt. Pár fórumon írták, hogy ha van a gépben ventillátor, akkor nincs kizárva, hogy el van tömődve és nem tud hűteni. Úgyhogy leszedtem a burkolatot és sűrített levegővel kifújtam a 3 éve benne lévő port. Mint a patyolat, olyan tiszta lett belülről. Összecsavaroztam és láss csodát, hiba nélkül működik (bár a hangfalkábelezést nagyon szívesen megúsztam volna). Garanciát nem buktam a dolgon, mert több, mint 3 éves a cucc.

Úgyhogy néha jól jön egy kis házibarkács a gondtalan működés érdekében. A zenélés ugyan csúszott egy órát, de annyi baj legyen, legalább nem kellett súlyos pénzeket fizetni a gyorsszervizért.
0
2017. szeptember 22., péntek 13:04
Amúgy csinálhatnál egy kicsit távolabbi képet a TV-ről hogy tisztábban lássunk dolgokat.
0
2017. szeptember 22., péntek 13:02
Az rendben van hogy helyhiány meg miegymás de a subot tényleg le kellene tenni a földre. Gyakorlatilag bárhova tehető csak az a lényeg hogy a földön legyen.
0
2017. szeptember 22., péntek 10:33
hanem, hogy ne a TV hangszóróit hallgassam lehetőleg
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2017. szeptember 22., péntek 10:32
Köszönöm a tanácsot, de sajnos helyhiány és egyéb tényezők miatt nem tudom máshogyan megoldani a sub és a hangfalak elrendezését. Nem szól 5 hangfal, csak kettő, és nem az volt a célom, hogy kiépítsek egy profi rendszert, hanem hogy ne a TV hangszóróit lehetőleg. Hidd el, hogy nem sokat érzek belőle, hogy nincs egy szintben a két hangfal. Lehet szarul néz ki, lehet, hogy gagyinak tűnik, de nekem ez így tökéletesen megfelel, tekintve, hogy milyen adottságai vannak a szobának. Természetesen ha egyszer innen elköltözöm, akkor egy olyan rendszert fogok majd kiépíteni, ami ennél sokkal szakszerűbb lesz. Most így nekem ez OK.

Köszönöm a tanácsokat!
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2017. szeptember 20., szerda 18:54
Lehet, hogy meg van az is csak egy picit ferdén. :P :)
SuperHeRo
0
2017. szeptember 20., szerda 17:58
Nem akarok beleszólni, de így ez az elrendezés nem jó!
A subnak a földön a helye, a két hangsugárzónak pedig egy magasságban.
Jelen pillanatban lehet, hogy szól 5 hangfal, csak a térérzet nincs meg.
0
2017. szeptember 19., kedd 12:30
Hát szerintem földön van a helye.
Meg igy a szekrény is átveszi a rezgéseket, ami szinten nem túl szerencsés.

Próbáld ki aztán meglátod, hogy hallasz-e változást. ;)
SuperHeRo
0