Keresés

Hangrendszerek vagy számrendszerek? 1.1, 2.1, 3.1, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, 9.1, 10.1

2017. szeptember 11., hétfő 17:34
Hívj fel és elmondom, de te fordítva gondolkodsz.
0
2017. szeptember 11., hétfő 15:05
Az erősítő kimenetei valójában bemenetek. ;)

Az alább vázolt megoldás működhet, de természetesen csak sztereó lesz a hang. A front bemenetekre kell vinned a tv sztereó kimenetét, de ezt szerintem szerencsésebb lenne a scartról levenni. Egy párszáz forintos csatlakozóval és egy RCA kábellel könnyen megoldható.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. szeptember 11., hétfő 13:18
Ejha, jónak tűnik, de most ennyit sokallok erre. Először megpróbálom a fejhallgatós részt, aztán ha nem válik be, akkor ezt.

Neked nagyon köszönöm a segítséget, remélem így, vagy úgy, sikerül megoldani. Köszi!!!
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2017. szeptember 11., hétfő 13:15
https://www.hdmishop.hu/HDMI-konverter-HDMI-audio-levalaszto.html

Van rajta 2 hdmi (bemenet-kimenet) a lényege hogy a képjeleket simán tovább engedi a hangot "kiveszi" digitális optikai és koax kimenetekre illetve analóg sztereo  kimenetekre.
0
2017. szeptember 11., hétfő 13:04
Szia!

Köszi a választ. Akkor próbálkozom a fejhallgató kimenettel.
Ehhez a HDMI audio dologhoz tudsz valami linket adni, hogy mit kell elképzelni?
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2017. szeptember 11., hétfő 12:49
Szia!

Én a tv fejhallgató kimenetével próbálkoznék, bármelyik műszaki boltban kaphatsz átalakító kábelt, egyik oldalán sztereó jack-dugó a másikon két piros-fehér (jobb-bal) rca-dugó. Persze a tv fejhallgató hangereje befolyással lesz a teljes hangerőre de csak egyszer kell beállítani ahogy jónak gondolod utána azt már hagyhatod úgy.
A másik megoldás egy hdmi audio-leválasztó kütyü csak az elég drága.
0
2017. szeptember 11., hétfő 11:15
Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de megpróbálom.
A tévémet szeretném összekötni az erősítőmmel, de az erősítőn nincsen digitális kimenet, csak a régi analóg, RCA. A TV-n van SCART csatlakozó, ezért megpróbáltam úgy összekötni őket, de sajnos nem jártam sikerrel. A set-top box-ba sikerült belecsatlakoztatni a dugókat, az adott is hangot, így a TV-ből jövő hangokat már az erősítő szólaltatja meg.

Van viszont nekem egy média lejátszóm, amit szintén az erősítőn keresztül szeretnék hallgatni, de sajnos nem tudok megoldást. A média lejátszón nincsen semmiféle analóg kimenet, csak HDMI.

Mutatom, hogy nagyjából hogy kell elképzelni a TV-m ki-és bemeneteit:



Az erősítőn pedig hasonló kimenetek vannak:



Sajnos rég volt már, hogy kentem-vágtam az ilyesmit, de mára sajnos elfelejtettem mindent. Mi a megoldás? Mit kellene állítani? Az erősítő hátoldalán sajnos nincs olyan beállítási lehetőség, hogy milyen kimenetet akarok használni, gyakorlatilag nem lehet változtatni rajta. Próbáltam a TV-n is, de ott meg aztán semmit se lehet állítani.
A média lejátszómon van 3 lehetőség hang kimenetre: PCM, HDMI, SPDIF.

Szóval próbáljam meg SCART+RCA lehetőséggel összekötni a TV-t és az erősítőt? Jó lenne valami megoldás, mert inkább a média lejátszón nézek filmeket és nem a TV-n.

Köszi.
- Elnézést uram, meg tudná mondani hány óra?
- Már hogy ne tudnám megmondani dagikám?! Épp itt az ideje, hogy jól megcibáljam az orrodat és a fejedre húzzam az alsógatyádat.
0
2017. június 24., szombat 13:19
Jujjj bocs 😊 Nagyon jól szuperál szerencsére 😃
0
2017. június 23., péntek 15:55
Végülis működik, vagy a mű ködlik?
0
2017. május 26., péntek 14:39
Hó elején viszem haza, jobb a békesség otthon, de mindenképp írok :D
0
2017. május 25., csütörtök 20:38
Majd azért számolj be, ha megérkezik, hogy legalább szól-e. :P :D

SuperHeRo
0
2017. május 24., szerda 21:34
Ránézésre vadi új de ma feladták felém úgyhogy mindegy 😂😍
0
2017. május 24., szerda 20:54
Szerintem tűrhető az az ár érte, főleg, ha nincs semmi baj. ;)
Használd egészséggel!
SuperHeRo
0
2017. május 24., szerda 15:08
Nem is igaz 😊😊
0
2017. május 24., szerda 10:58
De. :)
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2017. május 21., vasárnap 21:13
Srácok egy kis megnyugtatás kéne :D Most vettem egy Wharfedale Diamond 9.1 hangfalpárt, 32e forintért, amiben benne van a szállítás Szegedről. Nem basztam át magam nagyon? :)
0
2017. április 27., csütörtök 14:24
Engem nem vonz ez a 4K-s mizéria, mert nem nagyon van rá még rendes tartalom sem, nah meg nincs is hozzá lejétszóm. :)
Nekem bőven elég lesz egy Full HD DLP projektor. Élességben ott lesz kb a pana szintjén, csak feketében fog elmaradni. De ugye arra meg kinek van pénze, hogy olyan projektort vegyen, ami hozza a plazmák feketéjét. :)

Igen én is így vagyok vele, hogy mindig megcsodálom a képét. Meg amikor moziban is vagyok, mindig arra gondolok, hogy ez majd jobban fog kinézni otthon a kis plazmán. :)

Jaja, ez csak az ST. :)

SuperHeRo
0
2017. április 26., szerda 23:43
Nem dicsekedni akarok de nekem már van egy LG PW800-as projektorom és hozzá egy 2 méter széles vászon, de azért képminőségben a közelében sincs a Pana plazmához (lévén hogy csak 800 soros felbontású), maximum csak képméretben veri azt. Mindenesetre kezdésnek megteszi, majd egyszer ha már a 4K-s projektorok ára baráti lesz, beruházok egy olyanra. Mindenesetre azért a Pana plazma van igazán használva és még mindig eltudok ámulni azon hogy micsoda képminősége van annak ellenére hogy mint Te is írod, nem is a legjobb minőségű megjelenítő volt a maga idejében.
0
2017. április 26., szerda 23:02
Én is, még így is, hogy nem a legjobb minőségű Pana, hanem csak a 2. a rangsorban :)
Remélem sokéig velünk lesz.
HA meg tönkre megy akkor veszek valami kis alap LCD-t vagy LED-et, az asszonynak jó lesz az is tv-t nézni, mert remélem addigra lesz moziszoba vetítővel meg vászonnal. :)

SuperHeRo
0
2017. április 26., szerda 12:07
Nagyon megvagyok elégedve vele. :)
0
2017. április 26., szerda 9:45
Akkor neked is egy jó tévéd van ;)
SuperHeRo
0
2017. április 25., kedd 21:51
Várjunk csak.... Jéééé, nekem is ilyenem van! :)
0
2017. április 25., kedd 20:45
Köszönöm a tippet, szétnézek a megadott linken ;)
Annyira nem vagyok ismerős a témában - gondolom ez látsztik is -, csak most kezdtem el valami komolyabb felé érdeklődni. Korábban egy Genius SW 5.1 házimozim volt, de év elején eladtam.
0
2017. április 25., kedd 19:48
Igen? Honnan? :)
SuperHeRo
0
2017. április 25., kedd 12:21
Ez a TV nagyon ismerős valahonnan. :)
0