Keresés

Hangrendszerek vagy számrendszerek? 1.1, 2.1, 3.1, 4.1, 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, 9.1, 10.1

2017. április 25., kedd 11:10
Na ja akkor inkább már a hifi ez kétségtelen :D
0
2017. április 25., kedd 9:55
Szerintem itt ott mehetett félre a történet, hogy téged ez nem érdekel...Ha jól szól és hallod, csak neked ez nem ér X-et, akkor téged ez nem érdekel...kár volt így valóban rákölteni, ha nem ad örömet.

270e egy teljes szettre nem sok, ha beleveszed hogy hány eszköz és kábelből áll.

Most példának kedvéért a gyűrűk ura giga dobozt 250e-ért rendelték páran elő itt...szerinted az ér annyit? :)
0
2017. április 25., kedd 8:20
Jujj ez nekem már meredek :D
0
2017. április 24., hétfő 21:08
Szép kis rendszer ez is ;)
Nekem is Van Damme kábelek vannak a frontokhoz meg a centerhez.
Fórumon ajánlották, hogy jó ár/értékben és megvettem és tényleg jó. :) Nem is tervezem cserélgetni, mint oly sokan. :D
Az MA dobozok is jók, nekem is az volt az első tervem, amíg nem jött az utamba  a Canton. :) Én is a Bronze meg a Silver között gondolkodtam, természetesen nem az új verziókban.

Így van, én sem tervezek többet beleáldozni. Max ha olyan hát jön össze ahol lesz pince és megtudom valósítani a régi vágyamat egy jó kis külön moziszobát. :) Mert akkor kell majd egy vászon meg projektor. :)
Abból is szerintem egy Benq projektor lesz. Igaz azon az áron, amit én rátudok költeni le kell mondanom pár dologról a Pana plazma képminőségétől ugyebár messze lesz. :) De a nagyobb kép majd kárpótolja azt a szürkés feketét :DDD

Igaz ha nyernék a lottón akkor biztos egy jó kis JBL házimozit építtetnék, amik mellett elbújhat pár hazai mozi hangilag sajnos...

Haverral majd ide tervezünk ellátogatni valamikor májusban:
https://www.hazimozistudio.hu/legjobb-hazimozi-szoba/
SuperHeRo
0
2017. április 24., hétfő 20:38
Na igen kulcskérdés a pénz. Nekem nincs a világon olyan hangrendszer ami megérné a több százezres befektetést, tökéletesen elvagyok azzal ami van, a plusz pénz semmi pluszt nem adna. Sokszor kipanaszkodtam már magam, talán itt is de most még utoljára megteszem neked :)

Vettem egy hifit év elején.

Onkyo C7030 CD lejátszó
NAD 316BEE erősítő
Monitor Audio Bronze 2 hangfalak
Van Damme kábelek (a hangfal és az RCA is)

Vettem valami Norstone gumi alátétet a hangfalak és a CD játszó alá, rezgéscsillapításnak. Na ez az egész kb 270.000,- forintban állt meg úgy, hogy az elektronikai elemek mind akciósak vagy használtak voltak, tehát jóval olcsóbbak. Bolti áron kb egy kilóval lenne több az egész szett. Na már most én ehhez az árhoz képest azt érzem, hogy ez így ahogy van szemfényvesztés. Tényleg hallom, hogy középről jön az ének, tényleg árad szét a zene nagyobb hangerőn, az egésznek olyan feszes, biztos hangzása van, viszont szerintem röhej volt ennyit kiadni egy ilyen szettért... Mindezt úgy, hogy kb egy évig fórumoztam a hifipiacon :) Szóval nehéz dió, én szerintem nehezen vagyok meggyőzhető, ahol már tényleg van valami durva hangzás az olyan árkategória ami nekem nem pálya, még akkor se ha megtehetném esetleg...
0
2017. április 24., hétfő 19:21
Hupsz, bocsi a nagy kép miatt. :( Azt hittem azt is linken nyitja majd meg.
SuperHeRo
0
2017. április 24., hétfő 19:18
Én is Cisco-val értek egyet.

Sajnos sokan abban a "tévhitben" élnek, hogy azért kell drága rendszer, hogy lebontsa a házat. közben meg ez nem így van, hanem úgy ahogy előttem már leírták. Egy jó rendszer halkan is szépen és dinamikusan szól.
Egy élő példát mondok. Pl amikor nekem is az első szettem volt, pontosabban az erősítő az első és a hangfalak a másodikak. :)

Kollégákkal csináltunk házimozi csatát, átmentünk egymáshoz és megnéztünk 1-1 filmet mindenkinél. :) Nah szóval nálam amikor néztük, mondták tekerjem fel rendesen a hangot, én -30 dB-en filmeztem általában, attól hangosabban csak akkor ha sz@r volt a hangja a filmnek és nem lehetett érteni. Nah vissza a csatára. :D feltekertették velem -20 dB-ig és úgy néztük végig a filmet. Nah utána nekem sípolt a fejem, mert úgy üvöltött. Jah és Panelben lakom, mondtam, ha most nem jönnek át a szomszédok akkor soha, és nem is jöttek át. :D
A mostani rendszeremmel meg megnéztük a Mad Max-et True-HD hanggal szintén azon a hangerőn és semmi bajom nem volt utána. :)

Nah de 1 szó mint 100, a lényeg, hogy mindenkinek el kell döntenie, hogy mennyit szán erre a hobbira és neki mennyit ér meg ez. Ennyi a lényeg.
Pl én is meghúztam magamnak egy határt ami felett nem költök hangfalakra, erősítőkre, sőt a kábel cserélgetés is hidegen hagy. :) Vettem ott is olyat, amit tapasztaltabbak ajánlottak, hogy ezek jó kábelek és megérik az árukat, és nekem meg még bele fért a keretbe.

Most ez a szettem van:
Erősítő: http://www.av-online.hu/hazimozi/marantz-sr6009-hazimozi-erosito-teszt_1282
Frontok: KÜLSŐ LINK  állványt azt csináltattam hozzá
Center: KÜLSŐ LINK
Hátsók: KÜLSŐ LINK
Szub: KÜLSŐ LINK

De amivel kezdtem az egy ilyen volt: KÜLSŐ LINK (Még a Satrunban vettem ugyan ennyiért :) )
Ebből cseréltem idővel a hangfalakat csak az erősítőt meg a szubot tartottam meg.
Erre:
Frontok: KÜLSŐ LINK  (én még 10-ért vettem ugyan itt :) )
És itt vettem a Center+hátsók szettet is szintén Eltax márkában de már nincs nekik az oldalon, az meg 15 volt. Így 25-ért lett egy új hangfalszettem ami azért jobban szólt, mint azok a kis tejfölös dobozok. :)

Majd utána jött az erősítő csere erre KÜLSŐ LINK és a hangfalakat pedig ezekre szépen fokozatosan: Focal Chorus 715/700/SR700 és egy Heco Vista 25A szub.
És pont találtam is egy képet róluk, ahogy kerestem a neten. :DDD

Ezeket már mind használtam vettem.

A mostani szettem van újonnan véve kintről, nem titok így megosztom itt ;)
KÜLSŐ LINK

Elnézést, hogy ilyen hosszú lett :)

SuperHeRo
0
2017. április 24., hétfő 18:23
Szerintem alapigazság, hogy az alsó kategóriából nem szabad vásárolni, mert az ember nagyobb eséllyel csalódik.

Másik oldalról, ami 5 évvel ezelőtt 100e volt, az ma 200e és akkor még optimista voltam.

El kell fogadni, hogy ez nem egy olcsó hobbi! Amikor 5e egy film, akkor miért lenne olcsó a hardver hozzá. Ha meg nem kell, akkor kell venni egy médialejátszós tv-t és azon megy az egész.

Sajnos tudom hogy nehéz ezzel megbarátkozni és nem is megy egyik napról a másikra.
0
2017. április 24., hétfő 16:47
Persze, de te meg ne keverd az avx meg a hifipiac fórumát az Xpress átlagfelhasználóival :D Anno én is így vettem házimozit meg most hifit, és hallgattam a hajmeresztő baromságokat, hogy 200e alatt nincs jó erősítő meg hasonlók... Most ezzel mit lehet kezdeni érted... :D
0
2017. április 24., hétfő 16:37
Ne keverjétek a mennyiséget a minőséggel.

Hangosan minden tud szólni, azt az egy két kivételt leszámítva, ami nem arra van kitalálva, de jól nem feltétlenül. Nekem ne bontsa le a falat, de a fejem se fájduljon meg tőle. Egy jó rendszer szépen szól halkan is és a szomszédot sem zavarja, egy rossz, meg alacsony hangerőn halk, nagyon meg torzít.
0
2017. április 24., hétfő 15:53
Ne viccelj már, ennyiért szerintem kapsz olyan szettet ami jó... Itt nézzél szét, nekem kb olyasmi van mint itt a legelső, 110e-ért és gyakorlatilag lebontja egy kis nappali falait, bőven elég...

http://www.netdepo.hu/hazimozi/akcios-hazimozi-csomag
0
2017. április 24., hétfő 15:40
Igen, én is azon gondolkodtam, hogy ezt nem nagyon lehet később fejlesztgetni; viszont több száz ezret nem akarok / nem tudok rászánni. Nem akarom, hogy a szomszéd is megsüketüljön.
Erről esetleg valami tapasztalat?
LOGITECH Z906 5.1
Állítólag komolyan szól...
0
2017. április 24., hétfő 15:35
Adhatnál tippeket privátban, hogy merre :)
0
2017. április 24., hétfő 10:19
+1

Ezt írtam én is.
0
2017. április 23., vasárnap 20:48
Én inkább komolyabbat vennék, és olyat ami nem ilyen "egybedobozos".
Anno én is ilyen szettben gondolkodtam, de szerencsére egyik kolléga lebeszélt és mondta, hogy vegyek rendes erősítőt meg hangfalakat :) Mert ugye ott tudsz később fejelesztgetni/cserélgetni hangfalakat/erősítőt ha úgy érzed.
Egy ilyen szettet meg megveszel aztán ott van és kész.

De persze meg kell hallgatni és ha neked tetszik és elég akkor meg kell venni. ;)
SuperHeRo
0
2017. április 23., vasárnap 18:13
Lehet nem egy Atmos rendszer, de valakinek van esetleg erről a házimoziról valami tapasztalata? Egyik fórumon dicsérik, máshol szidják, mert "rövidek" a fix kábelek (kinek mi a rövid, ugye)
"SONY BDVE 2100 5.1 Blu-ray házimozi szett"
Csak egy kis nappaliba kellene, főleg BD filmekhez. Vagy érdemesebb már egy komolyabb rendszert venni?
0
2017. április 21., péntek 20:39
Vagy érdemes szétnézni a "szomszédoknál" is, mert ott tényleg vannak akciók és nem csak olyan kamuk, mint itthon.
Én is pl a rendszeremet kintről vettem és harmadáron szereztem be őket. Pl az itthon 1 millás hangfalszettemet 300-ért vettem, vadi új. ;)

Mert ugye hülye azért nem vagyok. :D

De persze az itthoni használt piacot is érdemes fürkészni, mert ott is ki lehet fogni igazán jó vételeket.
SuperHeRo
0
2017. április 21., péntek 18:14
ez rendben is van! csak az éremnek 2 oldala van :)
0
2017. április 21., péntek 17:28
Egyébként nem akarok én senkit meggyőzni, csak felhívom a figyelmet egy (ahogy írtam is) kompromisszumos megoldásra.
0
2017. április 21., péntek 17:26
...ami árban akár ugyanaz is lehet.
0
2017. április 21., péntek 17:22
El lehet vele lenni, de nem ugyanaz.

Illetve mint mondtam 1,2 millió, az a most bemegyek a boltba és megveszem, de azért lehet ezt okosabban is, illetve lehet ezen változtatni az igényeknek megfelelően. Ez nem olyan, hogy egy mozit kérek, tessék itt van...

Ezen kívül, ha bármi oknál kifolyólag cserélni kell valamit egy új szabvány miatt, akkor az egész soundbar "kuka", egy komponens alapú rendszernél pedig elég csak az erősítőt cserélni.
0
2017. április 21., péntek 16:46
Nekem bevált. Nincs tele kábelekkel és hangfalakkal a szoba és nem került 1.2 millióba. Annyiért már egész jó autókat lehet kapni.
0
2017. április 21., péntek 16:41
A soundbar akkor működik jól ha egy full szimmetrikus helységbe teszed be totálisan középre. Ilyen helyen senki sem néz filmet, mert ezt egy dedikált szobában lehet megoldani, de oda nem soundbar-t teszünk. a nappalik pedig általában nem ilyen helységek!

600e kicsit erős nekem egy ilyenért, de tény, hogy jobb mint a 100e-s soundbar.
0
2017. április 21., péntek 16:13
Bocs, 600.000-ig. Nem mindegy.
0
2017. április 21., péntek 16:12
A hangprojektorokat is érdemes megnézned:
http://www.netdepo.hu/hangprojektor

Tudom, tudom, nem ugyanaz, mint a különálló hangfalak, de szerintem jó kompromisszum. Én ezt választottam (Yamaha YSP-1400) és nem rossz dolog. Nincsenek kábelek, csak egy kütyü. 35.000,-től 60.000,-ig (Atmos).
0