Keresés

Moziajánló

2023. július 19., szerda 22:35
Nekünk is tetszett mindkét film! Talán a Mission jöhet majd polcra, ha ez a csodálatos kiadó kiadja.
0
2023. július 19., szerda 19:28
purple rain írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D

Milyen részletes ajánlot sikerült írni :D

Hát igen, nehéz szülés volt, hogy ne spoilerezzek... :DD

Mondjuk azóta is keresem a "Indy és M:I" című filmet, de nem lelem sehol... Hátha UHD-n kiadják itthon  azért őket..  :-D

Na jó, félre a tréfával. Nekem ez az Indy rész sokkal jobban bejött mint az előző, sokkal jobb a dolog amit keresnek és szerintem baromi jó a vége amit csinálnak vele vagyis amire jó. A csajszi, a keresztlány is nekem szenzációs, baromi jó a kémia közöttük és szerintem Ford is nagyon jól hozza az öreg fáradt Indyt... Azt mondanám, hogy a páratlan számú részek a nyerők nálam úgy látszik... :) :)

Az M:I-ről meg leginkább Hayley Atwell :DD Ok, hogy rendben van a nő, de basszus olyan kisugárzása volt nekem a filmben, olyan jelenlét a vásznon és olyan kémia Cruise-al, hogy csak lestem... Itt is amit üldöznek szerintem egy eszméletlen jó "gonosz" főleg, hogy nyilván 2-3 éve találták ki ehhez képest a premierre teljesen aktuális lett... És az a vonatos jelenet... Szerintem olyat életemben nem láttam.. A 165 percből szerintem az első bő másfél óra elment csont nélkül, hol kapaszkodtam a székbe hol röhögtem a filmen, brutál jó én ajánlom mindenkinek... Nyilván nem kell ragaszkodni a fizikához/logikához és akkor szerintem hibátlan élmény én bátran mondom hogy minőségi akciófilm.


Ami a Leszámolást illeti, M:Inden szavaddal egyetértek. Viszont a Sors tárcsájával kapcsolatban vegyesek az érzéseim. Helena nekem nem volt se szimpatikus, se szép. Az általad is említett, film végi eseményeken kívűl az egész inkább egy "termék" lett, ami felmondja a kötelező Indy-kliséket. Spielberg szerintem hiányzott belőle, pedig nem vagyok nagy rajongója a sokszor giccses stílusának.
0
2023. július 19., szerda 16:51
purple rain írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D


Hát nem tudom, én a magam részéről két részre bontanám ezt a "kurva jó"-t, és az egyik felét az új Indy-hez, a másikat pedig az új M:I-hez társítanám:) Amúgy nem tudom, de nekem ez az egész öreg Indy-s cucc már túl erőltetett és csak az eredeti filmek halovány utánzata volt... De ízlések és pofonok ugyebár.
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2023. július 19., szerda 14:55
funtom (resigned) írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D

Milyen részletes ajánlot sikerült írni :D

Hát igen, nehéz szülés volt, hogy ne spoilerezzek... :DD

Mondjuk azóta is keresem a "Indy és M:I" című filmet, de nem lelem sehol... Hátha UHD-n kiadják itthon  azért őket..  :-D


Na jó, félre a tréfával. Nekem ez az Indy rész sokkal jobban bejött mint az előző, sokkal jobb a dolog amit keresnek és szerintem baromi jó a vége amit csinálnak vele vagyis amire jó. A csajszi, a keresztlány is nekem szenzációs, baromi jó a kémia közöttük és szerintem Ford is nagyon jól hozza az öreg fáradt Indyt... Azt mondanám, hogy a páratlan számú részek a nyerők nálam úgy látszik... :) :)

Az M:I-ről meg leginkább Hayley Atwell :DD Ok, hogy rendben van a nő, de basszus olyan kisugárzása volt nekem a filmben, olyan jelenlét a vásznon és olyan kémia Cruise-al, hogy csak lestem... Itt is amit üldöznek szerintem egy eszméletlen jó "gonosz" főleg, hogy nyilván 2-3 éve találták ki ehhez képest a premierre teljesen aktuális lett... És az a vonatos jelenet... Szerintem olyat életemben nem láttam.. A 165 percből szerintem az első bő másfél óra elment csont nélkül, hol kapaszkodtam a székbe hol röhögtem a filmen, brutál jó én ajánlom mindenkinek... Nyilván nem kell ragaszkodni a fizikához/logikához és akkor szerintem hibátlan élmény én bátran mondom hogy minőségi akciófilm.
0
2023. július 19., szerda 14:46
purple rain írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D

Milyen részletes ajánlot sikerült írni :D

Hát igen, nehéz szülés volt, hogy ne spoilerezzek... :DD


Mondjuk azóta is keresem a "Indy és M:I" című filmet, de nem lelem sehol... Hátha UHD-n kiadják itthon azért őket..  :-D
0
2023. július 19., szerda 12:55
funtom (resigned) írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D

Milyen részletes ajánlot sikerült írni :D


Hát igen, nehéz szülés volt, hogy ne spoilerezzek... :DD
0
2023. július 19., szerda 11:30
purple rain írta:
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D


Milyen részletes ajánlot sikerült írni :D
0
2023. július 19., szerda 10:55
Gondoltam felélesztem a topikot, az új Indy és M:I kurva jó :D
0
2021. augusztus 8., vasárnap 19:03
Elvileg lesz. Nekem is kelleni fog, lehetőleg egy szépséges fémdobozba. Imádtam a filmet!
0
2021. augusztus 8., vasárnap 17:54
Nem tudom, a DC/Warner filmek továbbra is jönnek-e BD-n, de az új, James Gunn-féle Öngyilkos Osztag már most KELL. Kb. ilyennek képzeltem a Galaxis őrzőit R-besorolással:)
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0
2021. augusztus 5., csütörtök 8:36
Niwrok írta:
Jeges pokol / The Ice Road

Egy sarkkörhöz közeli, kanadai gyémántbányában robbanás történik, ami közel kéttucatnyi bányászt zár el a külvilágtól. Az egyetlen lehetőségnek a kimentésükre az mutatkozik, ha egy szeleppel sikerül kiengedni a tárnában felgyűlt gázokat, csakhogy ilyen berendezés nincs a telephelyen. A nehéz megközelíthetőség és a súly miatt csak az elképzelhető, hogy kamionnal viszik fel a csaknem húsz tonnás szerelvényeket a bányához, de mert már erősen tavaszodik, ez még a normál jeges fuvarhoz képest is több veszélyt rejt. Némi szervezéssel és szerencsével össze is áll egy kisebb konvoj, aminek egyáltalán van esélye teljesíteni a feladatot, amiért hiába a jó fizetség, könnyen az életükbe kerülhet.

A Félelem bére és a Harminchármak sztoriját elegyítő forgatókönyv az első percek alapján sem tűnt rossznak, de azzal, hogy a veszélyes fuvart több oldalról is személyessé tették, meg ahogy a jég erejét szemléltették, az még dobott rajta egy kicsit. Az is jó pont volt, hogy Liam Neesonnak nem kellett túl sokat verekednie, csak morcosan vezetni a kamiont, és az is, hogy mellette az öccsét játszó Marcus Thomas Gurty-ja simán ellopja a show-t. A tempó, az izgalom és a dráma így alapvetően a helyén van. A mérleg másik serpenyőjébe kerültek a vége felé többször előkerülő meseszerű fordulatok és a magyarázat nélkül hagyott "trükkök", és az, hogy a CGI néha fájdalmasan rossz, ami azért fura, mert a jégé egész jó, míg a hóé ultragagyi (jesszusom, az a lavina...).

7,5/10


Valóban jó kis film, örülök annak hogy moziba is jött (ráadásul feliratos kópiát is csináltak), nem csak streamen érhető el (odakint Amazon / Netflix). Mivel a hazai forgalmazója megegyezik a Becsületes tolvajéval, van rá esély, hogy kiadják lemezen. Hajrá B-weB!
0
2021. augusztus 4., szerda 23:05
Jeges pokol / The Ice Road

Egy sarkkörhöz közeli, kanadai gyémántbányában robbanás történik, ami közel kéttucatnyi bányászt zár el a külvilágtól. Az egyetlen lehetőségnek a kimentésükre az mutatkozik, ha egy szeleppel sikerül kiengedni a tárnában felgyűlt gázokat, csakhogy ilyen berendezés nincs a telephelyen. A nehéz megközelíthetőség és a súly miatt csak az elképzelhető, hogy kamionnal viszik fel a csaknem húsz tonnás szerelvényeket a bányához, de mert már erősen tavaszodik, ez még a normál jeges fuvarhoz képest is több veszélyt rejt. Némi szervezéssel és szerencsével össze is áll egy kisebb konvoj, aminek egyáltalán van esélye teljesíteni a feladatot, amiért hiába a jó fizetség, könnyen az életükbe kerülhet.

A Félelem bére és a Harminchármak sztoriját elegyítő forgatókönyv az első percek alapján sem tűnt rossznak, de azzal, hogy a veszélyes fuvart több oldalról is személyessé tették, meg ahogy a jég erejét szemléltették, az még dobott rajta egy kicsit. Az is jó pont volt, hogy Liam Neesonnak nem kellett túl sokat verekednie, csak morcosan vezetni a kamiont, és az is, hogy mellette az öccsét játszó Marcus Thomas Gurty-ja simán ellopja a show-t. A tempó, az izgalom és a dráma így alapvetően a helyén van. A mérleg másik serpenyőjébe kerültek a vége felé többször előkerülő meseszerű fordulatok és a magyarázat nélkül hagyott "trükkök", és az, hogy a CGI néha fájdalmasan rossz, ami azért fura, mert a jégé egész jó, míg a hóé ultragagyi (jesszusom, az a lavina...).

7,5/10
0
2021. június 18., péntek 20:39
Filmprofi írta:
Olyan jó, hogy már lehet újra moziélményekről olvasni.


Bizony, ráadásul most jön pár natív premier is, nem csak a csúsztatottak. A Sokkal több, mint testőr 2-t nagyon várom (hálistennek forgalmazót váltottak időközben, így várható lesz lemezen is), ahogy a Senki-t is (ezt mondjuk eltolták a korona miatt, de közben átkerült a Universal alá, ha maradt volna független, akkor ebből is nuku home video, ezzel szemben a magyar vonatkozású BD és UHD már kész van). A Bond-ról már nem is beszélve...
0
2021. június 17., csütörtök 9:32
Filmprofi írta:
Olyan jó, hogy már lehet újra moziélményekről olvasni. Nekem múlt héten a Pixartól a Lelki ismeretek volt ilyen, hogy nagyon örültem, hogy kivártam és a moziban néztem meg, nem pedig itthon monitoron. Abszolút mozis élmény viszont eddig nekem a Nomadland volt.


Nekem nagy szívfájdalmam, hogy az első eresztést nem sikerült moziban is megtekinteni, csak BD-n jutottam el odáig.

Nem ez volt az első moziélményünk az újranyitás óta, az első a Pólus mozi Klasszikusok sorozatában a Gyalog-galopp (amit senkinek nem kell bemutatni remélhetőleg), az előző meg a Tom és Jerry, de azt inkább hagyjuk...
0
2021. június 17., csütörtök 9:01
Frank Horrigan írta:
Hang nélkül 2

Valahogy így kell épkézláb folytatást csinálni egy zseniális első részhez. Már ezért megérte újranyitni a mozikat. Igaz, hogy picit kiszámítható, de a hangulat változatlan, a főhősöknek lehet drukkolni, hogy a tervük sikerüljön. Jöhet a spinoff és a betervezett harmadik eresztés is.


Olyan jó, hogy már lehet újra moziélményekről olvasni. Nekem múlt héten a Pixartól a Lelki ismeretek volt ilyen, hogy nagyon örültem, hogy kivártam és a moziban néztem meg, nem pedig itthon monitoron. Abszolút mozis élmény viszont eddig nekem a Nomadland volt.
0
2021. június 17., csütörtök 7:42
Hang nélkül 2

Valahogy így kell épkézláb folytatást csinálni egy zseniális első részhez. Már ezért megérte újranyitni a mozikat. Igaz, hogy picit kiszámítható, de a hangulat változatlan, a főhősöknek lehet drukkolni, hogy a tervük sikerüljön. Jöhet a spinoff és a betervezett harmadik eresztés is.
0
2021. június 5., szombat 23:49
.
<b>Spirál: Fűrész hagyatéka / Spiral: From the Book of Saw</b>

Zeke Banks (Chris Rock) a csapatának megvetett tagja, de nem azért, mert korrupt zsaru lenne, hanem éppen azért, mert nem az. Évekkel ezelőtt ugyanis lebuktatta a társát, aki hidegvérrel lelőtte egy per koronatanúját, és azóta Zeke ízléstelen tréfák állandó céltáblája, akinek mindig a legszemetebb ügyek landolnak az asztalán, pedig az apja (Samuel L. Jackson), a volt parancsnok hírneve és a jelenlegi rendőrfőnök (Marisol Nichols) is védi. Ilyen ügynek indul az is, amikor a gyanú szerint valami csövest elgázol a metró, és ha ez nem lenne elég, Zeke ehhez egy zöldfülű új társat is kap. Csakhogy az áldozatról kiderül, hogy rendőr volt, a körülmények és a később postán kapott nyomok pedig arra utalnak, hogy a rettegett sorozatgyilkos Jigsaw újabb másolóra akadt.

Az talán nem akkora baj, hogy valaki végre belátta, öt résszel John Kramer halála után talán illene már eltemetni szegényt. Az már nagyobb, hogy Chris Rock alapvetően komikus, és itt is ragaszkodott ehhez a figurájához, aminek annyira semmi helye nem volt egy ilyen trancsírfilmben, hogy a poénjai közül egyedül azon mosolyodtam el, amikor Zeke a csőhöz volt bilincselve, de azon is csak azért, mert egy jópofa fan service. Ráadásul az "XXX film rendezőjének/producerének/operatőrének/sminkesének/vágójának/kaszkadőrének/vizesfiújának új filmje" kört kibővítette az "A Fűrész filmek rajongójától" kategóriával, merthogy az egész Spirál csak azért jöhetett létre, mert Chris Rock egyszer azzal viccelődött a Lionsgate fejeseinek, hogy szívesen forgatna egy Fűrész-mozit, azok meg ráharaptak az ötletre, mint medvecsapda a fejre.

A sztori ennek fényében még nem is üt el annyira egy átlagos Fűrész-filmtől, magába foglalva a mindenféle beteg csapdákat és az időnkénti csavarokat is. Nekem mondjuk sok volt a zsarus körítés, főleg ahogy értékes percek mennek el arra a filmből, hogy Zeke életbölcsességeit hallgassuk vagy hogy belekavarják a válását is meg az apjával való kapcsolatát, mondjuk utóbbit láthatóan csak azért, hogy Samuel L. Jackson is elmondhasson egy pár "m*therf*cker"-t. A csapdákkal meg az a baj, hogy Jigsaw általában tartotta magát ahhoz, hogy a csapda egyfajta próba legyen, örök tanulsággal áldozata számára az elkövetett hibáiról, vétkeiről, de itt a gépezetek csak kínzásokkal megspékelt kivégzőeszközök voltak.

Nem ez volt a legrosszabb Fűrész-mozi, még úgy is, hogy a "játszadozáson" kívül semmi köze a Fűrészhez.

7/10
.
0
2020. október 29., csütörtök 17:24
Igen,mondjuk a Kurszknál is nagyon bejött.
0
2020. október 29., csütörtök 15:57
Az egyetlen igazán kreatív ötlet a képarány változása akart lenni szerintem, de egy Saul fia vagy egy Napszállta után már ez sem akkora kunszt.
0
2020. október 29., csütörtök 15:38
Minden szót csak megerősíteni tudok,pedig az előzetes alapján vártam és el is mentem rá ezekben az ínséges időkben.Kihagyott ziccer az egész film ami azért fájó,mert egy másfajta Vaksötét is lehetett volna belőle.De sajnos szinte minden hiányzott hozzá.Az egyhelyszínes filmeknél sokszor előjön az alkotói kreatívitás,ám ez most néhány jelenettől eltekintve elmaradt.

0
2020. október 29., csütörtök 13:57
A tulajok / The Owners



Az anyagi problémáik megoldását pár angol suhanc abban látja, hogy amíg a tulajdonos orvos és a felesége szokásos heti vacsorájukra mennek, kifosztják a házukat. Az első probléma egyikük barátnőjének képében jelentkezik, aki munkába igyekezve egyre hangosabban kezdi követelni a bandától a rabláshoz kölcsönkért kocsiját. A második banánhéj az, amikor az apróbb értékek után, a házban talált széfben remélt vagyontól teljesen megrészegülve úgy módosítják a tervüket, hogy megvárják a házaspárt, és belőlük szedik ki, ha kell, akkor verik ki a kombinációt. A harmadik probléma az, hogy nem tudnak annyira az idős doktorra és doktornéra ijeszteni, hogy azok hajlandóak legyenek kinyitni a széfet, és ennek érdekében ők sem riadnak vissza némi manipulációtól és erőszaktól.



A terv mellett a filmmel is nagyjából három probléma akadt. Az első, hogy az első fél óra műmacsó üvöltözése és farokméricskélése, főleg a patkányszerű Gaz semmit nem tesz azért, hogy aggódni lehessen ezért a csapatért, pedig Marynél még egy terhességet is bedobnak, hogy legalább ő szimpatikus legyen. A második, hogy a film gyakorlatilag a két öreg baljóslatú kedvességére és lassan hisztériába forduló elszántságára épít, de ez sokszor inkább komikus, mint feszültséggel teli; ennek mélypontja az, amikor kotonszerű kezeslábasba bújva vadásznak, le-lecsapva a homályból, mint valami köszvényes Predatorok. A harmadik meg a filmek legfőbb rákfenéje, az ostobaság; nehéz mit kezdeni akkor a szereplőkkel, amikor Terry-ről kiderül, hogy ő a legzakkantabb mind közül, pedig erős a verseny, Mary meg annyira hülye, hogy csak akkor hiszi el, hogy a könnygáz nem jó, amikor közvetlenül beleszippant a gránátból kiszivárgó felhőbe.



Ezekért cserébe a film csak a pár, a bezártságtól és a fenyegetéstől tényleg jó jelenetet, a doktorékat alakító színészek (Sylvester McCoy, Rita Tushingham) időnként kellemesen parás játékát, a finálét, néhány vizuális trükköt és Maisie "Arya" Williamst tudja felajánlani, nálam kevés sikerrel. Nem Maisie az első, aki egy közepes horrorral akar kitörni abból a skatulyából, amibe évek alatt került, mutatva, hogy ő nagyon mást is tud csinálni; aztán van, akinek ez bejön (pl. Daniel Radcliffe)... és van, akinek szerintem nem.



5,5/10
0
2020. október 5., hétfő 23:57
A nyári mozi-újranyitáskor is rossz volt látni az ürességet, megspékelve az egybites megjegyzésekkel, melyek a repertoárt gúnyolták. Ami engem illet, szerettem volna több filmre is beülni, de végül csak két Tenet lett belőle - egy sima, egy Imax. Most meg már nem is szívesen megyek tömegbe. Nem feltétlen a víruspara miatt, de két tüdőgyulladás után ha csak egy köhögést is megspórolhatok, akkor meg is teszem. :)
most posts by TM
0
2020. október 5., hétfő 11:35
Hát, én is artmoziba járok inkább, mert jóval kevesebb a néző, nincs is tömeg. Úgy még egész biztonságos is a dolog.

Amúgy közben ugye  jött a hír, hogy a Bond halasztás miatt a Cineworld bezárja az összes angliai és amerikai moziját. Ez a cég a tulaja az itthoni CC-knek is, szóval még bármi lehet ebből...
0
2020. október 5., hétfő 10:30
Pont a bejegyzésed előtt olvastam egy elég durva vírusprognózist, azért írtam. Sajnos nem mozizásnak kedvező idők ezek...
most posts by TM
0
2020. október 4., vasárnap 13:10
Nincs idő meghalni
Üdv a Tudatos Fogyasztói Társadalomban!
0