Keresés

Milyen projector-t lehet venni 200000 Ft alatt???

2018. augusztus 24., péntek 12:30
Remélem nem sérti a fórumot, de belépő projektorhoz, egy belépő vászon ajánlat:

https://www.jofogas.hu/budapest/Elado_Bydium_fix_keretes_projektor_vetitovaszon___220x124cm_kepmeret_82869523.htm
0
2018. július 7., szombat 17:03
Hozzáértők véleményére lennék kíváncsi.
Rá vagyok gerjedve a 4K projector témára ezért eldöntöttem hogy szeretnék egy ilyet. Viszont Cisco-val elkezdtem ebben az ügyben konzultálni és ő azt javasolja hogy inkább érdemes lenne manapság még egy Full HD projectorban gondolkozni mert szerinte a mostani 4K-s projectorok amik olyan 3-400 ezer forint körül mozognak nem adnak olyan jó képet a jóval nagyobb pixelszám ellenére mint egy akár jóval olcsóbb Full HD projector.
Az a fő problémám hogy nem akarnék olyan hibát elkövetni hogy most veszek egy Full HD projektort X forintért majd utána meg 2-3 év múlva egy 4K projectort mert annyira nem vet fel a pénz hogy ezt megengedhessem magamnak. Azért is gondoltam inkább egy 4K projectorra mert a mostani 800 soros LG projectorhoz képest, legalábbis pixelszámban óriási ugrás lenne és úgy gondolnám hogy 2 méter széles képnél ennek elég nagy jelentősége van.
Rosszul gondolkozok?
0
2018. május 8., kedd 16:14
Tudom, hogy ez nem eladó topik, de ha valakit érdekel egy sim2 domino 60 full hd projektor jelentkezzen. cseter80kukacgmailpontcom
0
2016. augusztus 26., péntek 21:22
Köszi szépen. :)
Már útban van az LG, majd meglátjuk.
0
2016. augusztus 26., péntek 14:04
El kell dönteni, hogy mi a fontosabb: a méret, vagy a képminőség. Mindenkinek más az ingerküszöbe és a fontossági sorrendje. Van, aki szívesen néz >200 cm széles (vagy átmérőjű) vetített képet lényegesen rosszabb képminőség mellett, mint amit egy komolyabb tévén (elsősorban utolsó generációs panasonic plazmára gondolok) kapna, természetesen kisebb méretben.

Az otthoni vetítés nem egyszerű. Többször nekiszaladtam, próba is volt. Ha igényes vásznat szeretnél, az például többe kerül, mint az a max. amit vetítőre szánnál. De hiába egy minőségi vetítő (min. 800 eFt) és egy hozzá valóban igényes vászon, kábelek, tartó, stb., szóval másfél millába simán benne van – és akkor talán a fekete szín tényleg fekete lenne, nem szürke -, ha ezt nem egy dedikált moziszobában helyezed el. Azaz sötét falak (olalt, hátul, plafon), hogy a fényvisszaverődés se játsszon. Én ezeket a drágább cuccokat teszteltem otthon a nappaliban, gyalázatos volt. Nyilván nem festettem sötétre a nappalit, így az eleve szóródó és aztán visszaverődő fény teljesen kivilágosította az amúgy teljesen besötétített helységet, emiatt romlott a képminőség. Ez hatással volt a 3D-re is, mert ott még fontosabb (lenne), hogy tényleg sötét legyen.

A DVD-t meg szerintem végképp el lehet felejteni kivetítve, nagy képen. Az még egy nagyobb átmérőjű tévén is kifogásolható, de még nézhető.

Az én véleményem: ha már BD-t veszek, akkor a kiváló képminőséget szeretném kompromisszummentesen nézni, a kisebb átmérő pedig belefér (bár pl. a 60”, azaz 165 cm azért annyira talán nem kevés). Közelebb lehet ülni, hogy megfelelőbb legyen a nézési távolság, de a fekete az fekete, az árnyalatok a helyükön vannak, a 3D élvezhető, a DVD nézhető még a komfortosabb életterű (azaz világos) nappaliban is.

Ha valaki viszont nem a képminőségre megy rá (bár akkor nem használja ki a BD adta lehetőségeket), akkor egy nagy méretű képet nézhet vetítve. Hogy milyen minőségben, az – ahogy az előzőekben is írtam – elég sok körülménytől függ.
0
2016. augusztus 25., csütörtök 14:54
Valakinek nincsen még véleménye?
0
2016. augusztus 25., csütörtök 3:10
Akkor viszont , mindenképp vedd meg  és kiderül....
0
2016. augusztus 25., csütörtök 0:28
Szia!
Én azzal tisztában vagyok hogy nem Full HD hanem csak WXGA de itt van pár felvétel róla működés közben.

https://www.youtube.com/watch?v=CowMTcEtYs0

KÜLSŐ LINK

Ezeken a felvételeken nem úgy tűnik mintha kevés lenne a fényereje. Mellékesen besötétített szobában használnám amúgy is, ezért a fényerőnek ilyen szempontból nincs olyan nagy jelentősége tudtommal. Amúgy elvileg tud 3D-t is ez a gép ami szintén vonzó. De ha tudsz ennyiért jobb vételt akkor vevő vagyok rá.
0
2016. augusztus 24., szerda 22:46
Bocs a keszekusza írásért, telóról , sietve.....
0
2016. augusztus 24., szerda 21:17
Ha bele szeretnél vágni a projektoros mozizásba , az lenne a legjobb ha leirnád az elvárásaidat, igényedet, a minősegrőles könnyebben tudnék segíteni , üdv
0
2016. augusztus 24., szerda 21:13
Szia! Először is , ez nem full hd proji! Felbontásból adódóan elég kevés 2m es képhez, kevés fényerő , életlen optika(ennek is műanyag),kalibrálhatatlanés még sorolhatnám amiért nem jó mozira.
0
2016. augusztus 24., szerda 14:00
Hozzáértő segítségét szeretném kérni.
Megláttam egy boltban az LG PW 800 projektort és hirtelen kedvet kaptam hozzá hogy legalább 200 cm-es képátlón házimozizzak. Ha Full HD vagy esetleg csak DVD anyagot szeretnék nézni rajta akkor nagyon mellé nyúlnék ezzel a projektorral? Ha valakinek jobb ötlete van az nyugodtan ossza meg velem. A projektorra max. 150 ezret tudnék áldozni de persze az sem lenne baj ha kevesebből is kijönne, elvégre egy vásznat is kellene venni hozzá ami szintén nem olcsó ha igényes az ember.
A segítségeket előre is köszönöm!
0
2005. július 2., szombat 11:50
A 6210-es jóval nagyobb projektor, majdnem kétszer olyan nehéz. Van ECO módja (kisebb fényerő, halkabb működés, hosszabb lámpélettartam) és erősebb, 200W-os lámpa van benne. A 6210-esnek van komponens bemenete is.

Ezt megtaláltad volna a BenQ weblapján is.
0
2005. július 1., péntek 23:48
A két BenQ projektor között mi a különbség? Melyik a jobb?

- BenQ PB2220  279,900,-
- BenQ PB6210  269,900,-
0
2005. június 7., kedd 1:19
2x-es sebességű 4-szegmensű színkerék. Ha nem vagy totálisan érzéketlen a DLP-szivárvány-effektusra, akkor sürgősen felejtsd el. De legalább is próbáld ki legalább fél órát folyamatosan, mielőtt megveszed.

A ProjectorCentral tesztje szerint nem árt hozzá egy jó progresszív lejátszó, mert interlaced bemenetről a kép nem olyan részletes. A komponens jelet is az RGB bemeneten fogadja, amihez persze átalakító kell. Ilyen átalakítót mindenképpen szerezz hozzá, mert alapból nem jár!

Egyébként jókat írnak róla.
0
2005. június 6., hétfő 18:45
BenQ PB6200 XGA (1024X768), 1700 ansi, 2000:1 kontraszt, 2,7 kg
Bruttó ár :  299999 Ft / db

Mi a véleményetek erről a projektorról?
Ez már tudja az általatok említett XGA felbontást és a kontraszt arány is elég jónak tűnik meg eléggé halk is (<34 dB).
Ja és van RGB bemenete is.
0
2005. április 6., szerda 17:32
Én úgy tudom a kép magasságához mérik a nézési távolságot, és így az 5-6-szoros távolság már reális.
0
2005. április 6., szerda 14:46
Nem tudom ki találta ki ezt az "ideális nézési távolság"-ot, de 5-6-szoros távolságról nézve házimozizáshoz teljesen élvezhetetlen, kis képet néznénk. A moziélmény lényege éppen a nagy látószögű kép. A crt tv-ket a szemre káros sugárzásuk miatt viszont nem tanácsos túl közelről nézni, meg akkor feltűnő lenne a rossz felbontásuk is. Egy projektortos képet viszont kényelmesen lehet nézni a képátló másfélszereséről is.
Kösz Kiga a felvilágosítást, alighanem neked van igazad, de a tényleges pixelszám a legjobb esetben is csak 720x576-os lehet. Hiába húzzuk ki a 720 képpontnyi szélességet 1024-re, nem kapunk több infót vízszintesen, viszont kihasználjuk a függőleges felbontást. Egyébként kicsit furcsa, hogy egy jó minőségű DVD kép felbontása nem éri el a 0,5 megapixelt sem, ami még egy kis fénykép esetében is nagyon gyenge minőségnek számít.
0
2005. április 5., kedd 18:53
A hagyományos képcsöves TV esetében valóban nincsen extra felboltás, de erre nincs is szükség. Ha betartod az ideális nézési távolságot (képátló 5-6 szorosa) akkor felesleges több képpont. Az viszont elvitathatatlan, hogy a képcsőves TV-knél jobb kontrasztot nem csinálnak még semmilyen technikában. Ráadásul nem szükséges különleges elsötétítés sem.
0
2005. április 5., kedd 18:40
Az anamorphikus képnél össze van nyomva a szélesvásznú kép 4:3-ra azaz 720x576-ra. Ebből kétféleképpen lesz torzításmentes szélesvásznú kép:

1. Függőlegesen összenyomod a képet (letterbox). Így valóban belefér az SVGA-ba, de elvesztetted az összenyomás általi információt.

2. Vízszintesen széthúzod a képet így viszont nem fér bele a 800-ba csak az 1024-be.

Nem véletlen, hogy a natív 16:9-es PAL chipek 960x540 illetve 1024x576 felbontásúak és nem 800x450-esek amelyet egy SVGA vetítővel is el tudsz érni. Létezik ugyan a 854x480-as felbontás, de ez a PAL-nál alacsonyabb felbontású NTSC-re jó csak, de mint látod már az sem fér bele maradéktalanul a 800x600-ba.
0
2005. április 5., kedd 14:51
Azt én is tapasztaltam, hogy egy XGA felbontású projektor képe szebb, mint az SVGA-é, annak ellenére, hogy mindegyik a DVD felbontás felett van. Arra gondoltam, hogy SVGA-ban nem lehet megfelelően leképezni a DVD képpontjait.
Kiga, az anamorf szélesvásznú kép is csak 720 képpont szélességű, csak ott ki van használva a teljes 576-os képmagasság, ami össze van nyomva, és emiatt ad szebb képet. A 720x576 a DVD legjobb felbontása bármilyen filmnél. Ez az mpeg-2 PAL felbontása. A nem anamorfikus szélesvásznú filmeknél a képmagasság még ennél is kevesebb képpontból áll.
0
2005. április 1., péntek 23:01
"Tudtommal a hagyományos tv-knek sincs 800*600-nál jobb felbontása."

Valóban, de nincs is 96 centinél nagyobb tévé. 2 méter átmérőnél azért ennél több kell. És az sem igaz, hogy a DVD felbontásánál jelentősen nagyobb felbontású projektorok képe között nincs igazán különbség, mert a nagyobb felbontású kép homogénabb, moziszerűbb, kevésbé pixeles, és emiatt a részletek is jobban kijönnek.
0
2005. április 1., péntek 18:54
Már úgy értem ha anamorph szélesvásznú DVD filmet szeretnél nézni akkor nem elég az SVGA felbontás csak az 1024x576. 4:3-ra jó az SVGA is.
0
2005. április 1., péntek 18:52
"A DVD felbontás is csak 720x576-os."

4:3-ban illetve Letterboxban. Ha úgy akarod nézni akkor arra elég a 800x600, de akkor a képinformáció 30%-át veszted. Ahhoz, hogy egy PAL DVD-t információvesztés nélkül tudjál nézni minimum egy 1024x576-os felbontású projektor kell.
0
2005. április 1., péntek 17:39
Szerintem még egy 200 ezres projektor is simán veri akármelyik hagyományos tv-t filmélmény szempontjából. Tudtommal a hagyományos tv-knek sincs 800*600-nál jobb felbontása. A DVD felbontás is csak 720x576-os. Offce Depot katalógusban láttam bruttó 199 ezerért Infocus X1-et, ami talán nem lenne rossz választás.
Az Infocus 4805-öt sokan dícsérik, valószínűleg én is ilyet veszek majd. Bruttó 374 000-ért láttam legolcsóbban. Amerikában már 1300 dollárért is kapható.
0