Keresés

Régió függetlenítés

2011. július 20., szerda 19:20
sziasztok,
tudom, hogy a blu ray lejátszók nehezen réigófüggetleníthetőek szoftveresen, de a Philips BDP3000 és 2500-as modeljéről olyat olvastam, hogy egy firm ware-el bd függetleníthető....
0
2011. május 15., vasárnap 1:29
Üdv!

A múltkorában DVD-ROM régiófüggetlenítés kapcsán kérdeztem, közben rájöttem és teszteltem is: a VLC player gond nélkül visz más régió kódú lemezt, valamint a forced feliratokat is ki lehet vele lőni. Csak gondoltam megemlítem.
0
2011. március 19., szombat 12:36
Mackey!
köszönöm szépen, de ez a link nekem nem működik (vagy rosszul csinálok valamit...)
0
2011. március 19., szombat 11:59
http://tinyurl.com/63wvfc9
0
2011. március 19., szombat 10:51
Üdv!
Nekem egy Panasonic DMP BD80-as Bluray lejátszóm van és nagyon szeretnék vele A regiós BD-ket nézni! Tudtok valamilyen tippet adni hogy mit és hogyan lehetne csinálni vele? Előre is köszönöm
0
2010. november 1., hétfő 17:22
A Cyberlink és az Arcsoft már jó előre fel van készülve az új lemezekre(a gyártókkal folyamatosan kooperálva).Régebben állandó lemaradásban voltak,de ez mára már megoldódott.A PowerDVD legújabb verziója 6-8 mp alatt Bootol be bármilyen,akár komplexebb struktúrájú BD-t is.Az asztaliak hol is tartanak most ? Még a PS3 is minimum 30-40 mp. :)

Sajnos a BD egyik legnagyobb átka az állandó firmware frissítgetés.Ilyen szempontból sajnálom,hogy a formátumháborút egy minden szempontból kevésbé felhasználóbarátabb szabvány nyerte meg.A régiókód meg már csak a hab a tortán.

u.i. Gondoltam ,hogy a Criterion lemezei érdekelnek.Én a The Thin Red Line-on agyalok jelenleg. :)
0
2010. november 1., hétfő 17:15
"Csak a számítógép nem skáláz fel... vagy igen?"

De bizony felskáláz 1080p-ig bármit.TotalMedia 3-at csekkold le,nagyon szép az upscalingje ,én már minden DVD-t azon keresztül nézek.

"Azt bánom, hogy ami pár hónapja volt az LG-nek Blu-ray meghajtója akcióban azt nem vettem meg... 12 ezer forintért adták. Én hülye... :)"

Az LG PC-s BD meghajtói megbízhatóak és kifogástalanul működnek.Kár,hogy kihagytad ,ennyiért meg főleg.
0
2010. november 1., hétfő 14:01
Egybként ma pont a PS3-ről olvastam, hogy a Szépség és a Szörny BD-vel komoly gondjai vannak... nyilván majd a Sony frissíti a dolgot és megoldóik.... Pioneer meg baxxa meg, hogy áprilisban adott ki utoljára firmware-t és így nem tudom lejátszani lemezt. Milyen jó volt a VHS. Ott nem voltak ilyen gondok...
0
2010. november 1., hétfő 14:00
Csak a számítógép nem skáláz fel... vagy igen?
Az asztali gépem és a projektor között most olyan hm 2 méter távolság van. Tehát összekötni össze tudom egy dvi-hdmi kábellel ha úgy hozza. Egyszerűségnek most a Philips dvd játszó is megteszi, BD esetén meg majd meglátom.... Igazából pár Criterion BDről lenne szó semmi többről... Minden mást ami kell az általában régiómentes vagy van B régióban is. Tehát olyan minimális lenne az ilyen terü filmnézés, hogy erre túl sokat rászánni tényleg fölösleg. Azt bánom, hogy ami pár hónapja volt az LG-nek Blu-ray meghajtója akcióban azt nem vettem meg... 12 ezer forintért adták. Én hülye... :)

De a rippelgetést ezzel abbahagytam... Milyen jó hogy tönkrement a vinyóm :)
0
2010. november 1., hétfő 13:33
"akkor nem változott még semmi... gondoltam hogy eltelt jópár év bd megjelenése óta, hátha itt is kitaláltak már valami okosságot..."

Annyira nem,hogy a PS3-at (amit tekinthetünk az első számú BD lejátszónak) mai napig nem tudták sem feltörni ,sem pedig régiómentessé tenni.Eléggé megfeneklett ez a dolog SZVSZ. :/
0
2010. november 1., hétfő 13:30
"A Rippelés jó lenne, de 1, qrva sok idő 2, qrva sok helyet foglal 3, elég kompromisszumos megoldás mivel a médialejátszóval nem tudom megfelelően megtekinteni a lemezeket mivel nem kezeli a dvd menüket..."

Szerintem a legoptimálisabb megoldás egy HTPC kiépítése.Az kezel mindent.Nem kell rippelgetni sem. ;)

"max majd ezt a lejátszót lecserélem egy hdmi-sre ami felskáláz, noha lehet hogy egy olcsó lejátszóval az egész felskáláz nem sok minőségjavulást produkál..."

Amiben Faroudja chip van,az igencsak jól skáláz.Érdemes olyat venni,ha DVD-ket akarsz nézni.Bár az nem valami olcsó kategória. :)

De továbbra is azt mondom,hogy R1-es DVD-k nézésére is inkább alkalmasabb egy PC alapú házimozi.Azt rákötni az erőlködőre ,vagy a HDTV-re HDMI-vel ,azt csókolom...
0
2010. november 1., hétfő 12:26
akkor nem változott még semmi... gondoltam hogy eltelt jópár év bd megjelenése óta, hátha itt is kitaláltak már valami okosságot...

múltkor elszállt vinyóm amin az R1-es filmjeim voltak berippelve. Most hogy kezdtem őket újból berippelni elegem lett....  Kínlódok vele sokat, de sose lesz jó. Berippelem ISO-ban, de azt meg a WD TV HD nem tudja kezelni normálisan menükkel. Tehát ha extrákat akarok nézni akkor szerelhetem át vinyót a projektortól a számítógépig hogy meg tudjam nézni extrákat...   úgyhogy fogtam és visszakötöttem a régi kis philips lejátszómat. ez a legegyszerűbb még mindig, noha ez csak komponensen megy és nem skáláz fel. Ezért indult anno a macera hogy milyen megoldással tudnám az r1-es filmeket jobb minőségben nézni. A Rippelés jó lenne, de 1, qrva sok idő 2, qrva sok helyet foglal 3, elég kompromisszumos megoldás mivel a médialejátszóval nem tudom megfelelően megtekinteni a lemezeket mivel nem kezeli a dvd menüket...

tehát kerültem egy kört és visszajutottam oda ahol 2 éve voltam :) max majd ezt a lejátszót lecserélem egy hdmi-sre ami felskáláz, noha lehet hogy egy olcsó lejátszóval az egész felskáláz nem sok minőségjavulást produkál...
0
2010. november 1., hétfő 9:27
Nem létezik.Csak chippelés és forrasztás útján,ami ugye garanciavesztést von maga után és nem is minden típusú BD játékos függetleníthető.

csak PC-n lehet buhera nélkül régiómenetsíteni a BD olvasókat.
0
2010. november 1., hétfő 9:17
illetve létezik olyan blu ray lejátszó, itthon kapható, olcsó, ami régió mentessé tehető távirányítóval? vagy ilyen csak a dvd lejátszóknál van?
0
2010. november 1., hétfő 9:07
Tudtok ajánlani egy olyan dvd lejátszót ami kb 20 ezerből megvan, hdmi-s, felskálázza képet és baromi egyszerűen a saját távirányítójával régiófüggetleníthető?

(Illetve: itthon lehet valahol kapni jó áron import "A" Régiós Blu ray lejátszót?)
0
2010. augusztus 2., hétfő 9:57
sziasztok.
Tudna segiteni nekem valaki? Keresek  egy olyan progit amivel dvd-t tudok csinálni. olyan dvd-t mint amit az ember eredetiben megvesz.  amiben van menü is. pl ha van mondjuk 10db 80 megás zenei klipp és én egy válogatás dvd-t szeretnék csinálni és ezt a 10 klippet  VTS. ÉS AUDIÓ -TS-be tudjam konvertálni és videó    DVD -KÉNT KITUDJAM IRNI. tud nekem ingyenes progit ilyet ajánlani: elöre is köszönöm.
0
2010. augusztus 1., vasárnap 10:26
ezt benéztem.az csak BD.re jó. :) akkor tényleg anyDVD. :)
0
2010. augusztus 1., vasárnap 10:24
még annál is van egyszerűbb megoldás. :)

DVDFab Region Reset program.Freeware és egyszerű a kezelése.
0
2010. augusztus 1., vasárnap 10:17
PC-n felelsleges a hardvert függetleníteni, elég, ha feltelepíted a SlySoft AnyDVD programot. Ez a háttérben futva megoldja minden problémádat: régiókódok, átugorhatatlan előzetesek, figyelmeztetések stb.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2010. augusztus 1., vasárnap 6:16
Üdv!
Van rá lehetőség, hogy az LG GDR-8163B DVD-ROM-mat régió függetlenítsem? Gondolom, ha asztalira van mód PC-s még inkább. Csak annyira nem vagyok szakavatott, hogy tudjam hol, mivel és miként.
Előre is köszönöm a segítséget.
0
2010. március 1., hétfő 15:36
DVDFab pro mindent rippel, általában a Sony lemezekkel van gond...
0
2009. december 18., péntek 11:40
Pioneer 420-as lejátszó régiómentesítésében tud valaki segíteni? Több firmware lemezt írtam már, olyan parméterekkel ahogy javasolták de egyik sem akar elindulni a lejátszóban. Mi lehet a gond? Előre is köszönöm.
0
2009. október 31., szombat 20:46
Az a baj, hogy a létező legújabbat használom, és nem megy... francba!
0
2009. október 31., szombat 20:06
Próbálj újabb DVDShrink-et keresni. Én is belefutottam már ilyen problémába, amikor a lányom mesetárába másoltam le egy-két Disney-t. A lényeg, hogy újabb-és-újabb furmányos megoldásokat dolgoznak ki a másolásvédelem érdekében, de a kalóz oldal is követi ezeket, így az újabb progik már elboldogulnak az újabb védelmekkel is.
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2009. október 31., szombat 18:27
Valamit lehet nem jól csinálok, de ez meddig fog rippelni? Egy nap/lemez? 5 perc után még 1%-nál se jár....pffffff segííííííííííítséééééééééééééééééééééééééééég:)
0