Csak egy halk megjegyzés a külföldi árakról. A mesésnek gondolt külföldi BD-árak és a valóban mesés külföldi BD-kínálat mellé oda kellene gondolni azt is, hogy hogyan áll ugyanezekben az országokban a DVD-piac. Mert ahhoz, hogy legyen egészséges BD piac, szükség lenne egészséges DVD piacra is. Nálunk lassan 5-6 éve csak a 990 Ft-os, illetve most már az 590-690-es, vagy ez alatti árkategória létezik, új megjelenésnél elképzelhetetlen a 3.000 Ft körülinél magasabb ár, de jellemző az eleve 1.990-es, 990-es új árkategória, míg a csodált és vágyott nyugati piacokon tartja magát a DVD ára is, és az újdonságok 10 Font, illetve 15 Euró (kb. 5.000 Ft) körül jelennek meg, az akciós árkategória meg úgy a 4-5 Font, 5-6 Euró körül mozog (1800-2000 Ft), de nem ezek uralják a piac 90%-át, mint nálunk. Ehhez rögtön tegyük hozzá, hogy egyik országban sem megy ebből a pénzből 27% Állam bácsihoz.
Ott többek közt ezért is virulhat jobban a BD-piac, hiszen nincs meg az a pszichológiai árszakadék a két formátum között, mint nálunk (lásd: 599 Ft-os DVD-halmok mellett 5.990 Ft-os BD-kiadványok, de az azonos címek két formátumának ára között is kétszeres a különbség, és nem csak 20-25%, mint külföldön). De nem a BD kiemelkedően drága, hanem a DVD irreálisan alacsony. Viszont a magyar "piac" szereplői, a kiadók ilyen nyomott árakból és egyre zuhanó forgalmak mellett kell, hogy kigazdálkodják ugyanazokat a költségeket, amelyeket szerencsésebb nyugati kollégáik minimum dupla áras termékeikből és minimum szok százszoros forgalmukból gazdálkodnak ki (mindegy, hogy egy példányt adnak el, vagy egymilliót, vannak megkerülhetetlen költségek, így a szinkron, a sokszorosítás, a jogdíj, a dolgozók fizetése, járulékai, stb.).
Ha elfogadta volna a magyar vásárlóréteg, hogy nem a 990 forintos ár a reális (értsd: a piac minden szereplőjének hosszú távon megéri foglalkozni a dologgal, érdemes bele pénzt, energiát fektetni, fejleszteni, réteg-igényeket is kielégíteni, úgyis mint exkluzív kiadványok, vagy rétegfilmek megjelentetésével, illetve az új formátumok támogatásával), akkor most egy jóval egészségesebb filmes piacunk lenne, valamivel drágább DVD-árakkal, valamivel olcsóbb BD-árakkal és a mostaninál lényegesen szélesebb választékkal. (Persze ehhez az is kellene, hogy ne legyen nemzeti sport a szellemi termékek ingyenes beszerzése, ne az legyen a mellverdeső faszacsávó aki fél perccel az amerikai premier után már letorrentezte a legújabb filmeket és ne arra nézzenek hülyén, aki pénzt ad filmre, zenére szoftverre, de erre már kár a szót is vesztegetni.)