Keresés

a te bd gyűjteményed

2008. szeptember 6., szombat 23:45
imádtam a THE MIST fekete-fehér változatát, de annyi bajom azért volt vele, hogy a képnek volt egy természetellenes zöld árnyalata. örömmel konstatáltam, hogy a BD-változatról ez már hiányozni fog:



DVD vs. BD

0
2008. szeptember 6., szombat 18:00
Én július óta gyűjtöm a BD-ket. Egyelőre így állok:



CASINO ROYALE

DIRTY HARRY COLLECTION (ULTIMATE COLLECTOR S EDITION) (5 BD)

FACE/OFF (SPECIAL COLLECTOR S EDITION)

NATIONAL TREASURE 2. - BOOK OF SECRETS

PAYBACK (DIRECTOR S CUT)

REVENGE (DIRECTOR S CUT)

THE SHINING

VACANCY

VANTAGE POINT

0
2008. szeptember 6., szombat 16:50
Mai szerzemények(magyar vonatkozás egyiken sincsen):



KING KONG (HD DVD)

VAN HELSING (HD DVD)

LAST SAMURAI (HD DVD)



Ezekkel együtt ,összességében így állok most HD fronton.



BLU-RAY-ek:



APOCALYPTO (feliratos) DTS HD MA

DARK CITY (nincs felirat) DTS HD MA

DRACULA (szinkronizált)

THE FIFTH ELEMENT (nincs felirat)

FINAL FANTASY:THE SPIRITS WITHIN (feliratos)

SAW 3. (szinkronizált) DTS HD MA

HELLBOY (feliratos)

PHONE BOOTH (nincs felirat) DTS HD MA

SPIDERMAN 3. (szinkronizált)



HD DVD-k:



300 (nincs felirat)

BLACK RAIN (nincs felirat)

BOURNE IDENTITY (nincs felirat)

BOURNE SUPREMACY (nincs felirat)

CORPSE BRIDE (nincs felirat)

KING KONG (nincs felirat)

LAST SAMURAI (nincs felirat)

SERENITY (nincs felirat)

VAN HELSING (nincs felirat)
0
2008. szeptember 5., péntek 21:55
Az elmúlt időszakban sikerült beszerezni a Dracula-t,a Rambo-t és Bonnie and Clyde különleges kiadását.A filmekért köszönet Jamamurának,Derceto-nak és egy másik fórumon tevékenykedő úriembernek.
0
2008. szeptember 5., péntek 12:51
Megvan a 2. bd-m, bezsákoltam a digis Harmadik Típusút.
0
2008. szeptember 4., csütörtök 15:38
Megnézem ezt a Szlovák oldalt is,oda legalább ki tudom postáztatni.
0
2008. szeptember 4., csütörtök 14:46
Ez Engem is érdekelne, mert lesz náluk ősszel feliratos Warner BD-k. Nincs esetleg másik oldal? Próbáld még meg a dvdbest.sk , hátha ott is vannak azok, amit keresel, hisz egy régióban vagyunk velük. :-)
0
2008. szeptember 4., csütörtök 11:57
Én próbáltam rendelni erről az oldalról (dvdsvet.cz) BD-t,de a regisztrációnál Csehországon kívül egyéb országot fel sem ajánl,gondolom nem postáznak külföldre.Vagy csak nekem nem sikerült?Rendelt már valaki innen?
0
2008. augusztus 30., szombat 23:31
Jaa, már tudom, mire gondolsz, amit betettél képet múltkor, nem?



Azt a prologue-ot nem láttam, de majd lehúzom valahonnan.



Ha a TDK kijön magyar vonatkozással BD-n (a cseheknél lesz belőle nekik szánt verzió, talán felficcenünk rá mi is), asszem meglesz az első versenyzőm a formátumon. :)))
0
2008. augusztus 30., szombat 22:42
Hát a DARK CITY core track-je is hasonlóan hatásos.:)



Szintén DTS HD MA 7.1 az eredeti hang rajta,csak sajnos odébb lesz az még ,mire tudok venni majd egy erősítőt is ,hogy teljes valójában megszólaltathassam.



u.i.

a most vásárolt Apocalypto BD-m dts hangsávja is lenyűgöző.
0
2008. augusztus 30., szombat 22:35
Nem trailer (de azok is ütősek, szó se róla), hanem prologue (a film első 6 perce hd-ben). Tényleg bűn kihagyni.
0
2008. augusztus 30., szombat 22:03
Mindkét TDK trailer megvan, a Teaser 1080p, a Theatrical trailer 720p, utóbbihoz legyártottam a magyar feliratot is.



Bár az 1080p-t nem igazán tudom megjeleníteni összehúzás nélkül (1280x800-ban fut a kijelző, a full HD-t nem tudja), de a 720p-s nagy trailertől kissé lehidaltam, mikor lefutott... :)))
0
2008. augusztus 30., szombat 21:52
Jaja, nagyon jól áll a filmnek a lágy képzaj. A hang meg ugye DTS HD MA 7.1, már a core track is besz#rás, a tömörítetlen el sem merem képzelni milyen lehet...



A The Dark Knight prologue megvolt már 1080p-ben (de gondolom a 720p is ütős lehet)? Ha nem akkor tessék bepótolni, etalon.
0
2008. augusztus 30., szombat 21:24
Paul Giamatti-é hatásosabb. :)))



Ugyanígy néz ki nálam is. Amúgy kissé szemcsés, monokróm a film képe, de az a rendezői koncepció része volt, nem kódolási hiba. :D



A DVD transzfer csúnyán elvérzik a HD-hez képest, és a hangja sem olyan dinamikus. Moziban állítólag szólt, mint az állat, DVD-n meg nem ütött olyan nagyot.



Remélem, egyszer lesz belőle magyar feliratos BD, mert megfontolandó a cseréje (de előbb a technikát is fejleszteni kéne nálam). :DDD
0
2008. augusztus 30., szombat 20:25
No igen, a Shoot em up odavág rendesen, az egyik legszebb bd transzfer amit eddig láttam. A hangról nem is beszélve...



Íme egy kis fullhd-s Clive Owen borosta prezentáció:)))

0
2008. augusztus 30., szombat 2:48
Nálam pont pár perce lett vége a BD-rippes Golyózápor-nak, felavattam a laptopomat, tesztelvén, hogy boldogul azzal, ha egy teljes film lefut rajta...



720p MKV formátumban van meg a film, és hát a DVD képével összehasonlítva, még az alacsonyabb HD-felbontás is hosszú köröket ver rá. Mintha egy másik filmet néznél, annyira részletgazdag. Valami káprázat a HD a normál DVD-hez képest. :)))



Azért ha lassan is, de csak felzárkóznak a maradék nagy stúdiók is a magyar vonatkozásokkal, csak győzzük kivárni. A Warner is most kezdi (remélhetőleg)...
0
2008. augusztus 30., szombat 2:40
Szerintem sem fog idehaza elterjedni egyhamar a BD, mivel idehaza rengeteg ember van, aki inkább másolja a DVD-ket, és nem megveszi őket. Ellenben idehaza a DVD piac sem áll olyan jól, a Blu-ray meg pláne nem. Az emberek nagyrésze azt sem tudja, mi az a Blu-ray. Amíg a Blu-ray ára le nem csökken legalább 5000-6000 Ft-ra, addig meg sem fontolják az emberek, hogy kipróbálják az új formátumot.



Én egyedül abban reménykedem, hogy azért a Sony és a Fox folytatja azt, hogy rak szinkront és feliratot is a megjelenő BD-kre és remélem, más forgalmazók is csatlakoznak. Amit soha sem értettem, hogy ha ilyen sok hely van a BD-n (25 GB vagy 50 GB), akkor egy nyamvadt magyar feliratot miért nem tudnak rárakni az összes BD-re, esetleg szinkront is? Ki dönti el ezeket? Nem hiszem, hogy sokat vesztenének azzal a forgalmazók, ha egyes országok nyelveit ráraknák a lemezekre, és ki tudja... talán lenne is pár ember, aki megvenné a lemezeket.



Egyszóval, idehaza én is úgy hiszem, hogy még jó pár évig nem fog elterjedni a BD, amit igazán sajnálok, mert tényleg jelentős különbséget észleltem én is a DVD-vel ellentétben, de azért reménykedem, hogy ne legyen igazam.
0
2008. augusztus 30., szombat 0:38
Szerintem ez a tipikus 22-es csapdája:



Nem megy lefelé a hazai BD ára mert, nincs rá kereslet.

Nincs rá kereslet, mert akiket érdekel a BD az külföldről rendel harmadannyi áron.



A sok közül csak egy durva példa:



Harmadik típusú találkozások: Itthon (tudomásom szerint) sima amray tokban, 9.000 forint. Angliában, ugyanez, magyar felirattal (!) Gyönyörű minőségi digipackban, poszterrel, sok oldalas könyvecskével... Mikor nagyon lent volt a font, 3000 forint alatt vettem meg, postaköltséggel együtt...



Most erre mit lehet mondani? Bunkó vagyok mert nem támogatom a hazai piacot?



Van egy olyan érzésem, hogy itthon nem fog nagyon elterjedni ez a BD őrület... PS3-ja sok embernek van, de a többség még nem is igazán tudja mi az a Blu-Ray lemez. A többség akik évente egyszer vesznek meg egy blockbustert DVD-n, mondjuk ajándékba, egyébként meg letöltenek, másolnak, ők nem is igazán értik miben nyújt többet egy Blu-Ray a DVD-nél, így nem fognak háromszoros árat fizetni érte, főleg akkor nem ha FullHD tévére van szűkséged hogy tényleg érjen valamit a BD. Ebből következik, hogy csak a technika mániákusok és/vagy filmrajongók fognak BD-re váltani. Ők meg nem hülyék. Nem veszik meg háromszoros áron itthon a lemezet. A forgalmazók ebből azt látják, hogy itthon egyáltalán nem fogy a BD, tehát tartják az árakat, és be is zárult a kör. Nem lennék meglepve ha szépen csendben abbamaradna a BD forgalmazás itthon... Kint meg szépen fejlődik a piac: Egyre több film jön ki, egyre több extra kiadás, szép csomagolásban, csökkennek az árak... A HD-DVD-ket mert 1-2 ezer forintért vesztegetik...
0
2008. augusztus 29., péntek 22:39
Erre van egy egyszerű magyarázat:Mo a drága.Már már horribilisen az...



Itt mindenki gyorsan akar meggazdagodni.



Szerinted miért vásárol mindenki nagyrészben külföldről BD lemezeket ? :)



0
2008. augusztus 29., péntek 18:45
Azt ne feledjük, hogy ha egy film már 6-12 hónapos, akkor az amazonon tényleg feléért meg lehet venni némelyiket, itthon meg mennyivel is lettek olcsóbbak az első BD kiadások...? Na ez a baj. Amúgy dvd fronton is. :) Nem a turit kéne erőltetni, hanem ésszel leárazni.
0
2008. augusztus 29., péntek 17:37
"z Amazonon 15$ körül vannak a Blu lemezek,akkor nálunk miért kerül 55$-ba??????Szerintem erre nem is létezik ésszerű magyarázat."



oké, hogy dühös vagy, de legalább butaságokat ne írj. ha 15 dollár lenne a BR, akkor a dvd 10 és nem kéne várni egy csomót, hogy megvegyem.



egy friss, csak dvd-re kijött film 27 dollár (még moziba sem volt a beneath, ehh) - egy bluray meg 40. (csekkoltam az iron man duplát, a what happens in vegas-t meg a vantage pointot, hogy friss legyek.



egy sima mozifilm dvd meg 30-40 dollár.



persze nem kerül kétszer annyiba, jobban csábít vételre meg minden, de egy. BR. nem. 15. dollár. hanem. 40.



abból persze az amazon ad engedményt, de bolti árakkal kel dobálózni. az xpress is ad engedményt, egyszer majd megérjük, hogy ők is 30%-ot.
0
2008. augusztus 29., péntek 16:38
Én hozzáértőnek vallom magamat (ha már van egy filmforgalmazó cégem), de én sem tudok rá ésszerű magyarázatot, azon kívül, hogy magasról tesznek arra, hogy nálunk vesz-e bárki is BD-t.
0
2008. augusztus 29., péntek 16:37
Szerintem a Sonynak van ehhez a legkevesebb köze. A magyar forgalmazóknak, a technológia csekély elterjedtségének és költségeinek, valamit a szűk magyar piacra szánt termékek fix költségeinek annál inkább.
0
2008. augusztus 29., péntek 16:16
Hali!



Valaki a hozzáértők közül árulja már el nekem,hogy miért kerül még mindig egy szimpla BD lemez közel 9000ft-ba!Fel nem foghatom a SONY üzletpolitikáját a horror áraival együtt.Az életbe nem fog így elterjedni sehol sem,mivel a DVD változatai ezeknek a filmeknek csupán a 30%-ába kerül a Blu-hoz képest,és azokért sem kapkodnak.Persze más minőségi kategóriát jelent a Blu,de ezt nem smaragd árban kellene adni.Valamikor a közeli múltban olvastam olyat,hogy ennek a csatának az egyértelmű győztese a DVD lesz.Akkor még elmosolyogtam rajta,most már viszont teljesen igazat adok ennek az állításnak.Az Amazonon 15$ körül vannak a Blu lemezek,akkor nálunk miért kerül 55$-ba??????Szerintem erre nem is létezik ésszerű magyarázat.
0
2008. augusztus 28., csütörtök 21:01
egylemezes volt. az európai BD-knél még nem foglalkoznak a digital copy-val, de majd ha az öreg kontinensen is eladtak 5 millió iPhone-t... :)
0