Keresés

Mátrix (Blu-ray)

2009. szeptember 21., hétfő 15:54
Köszi.
Akkor az X-men trilógia lecserélése is kimarad. Pont a 3. résztől várnék etalon képet. :(
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:53
Megint egy kis OFF:

Megvételkor az összes HP-t összehasonlítottam a dvd-vel. Beraktam ugyanazt a jelenetet és váltogattam bd és dvd között a csatornát. Lehet, hogy rossz jelenetet választottam ki, de nálam a bd-n rengeteg apró sötét szemcse volt a háttérben, a dvd-n meg nem volt, viszont valamivel homályosabb volt a képe.
A dvd-m S-video-val rákötve a hdtv-re, mert régi és nem skáláz. Valamiért ezen dvd-zek, nem a Ps3-al (már megszoktam). Emellett még az is előfordulhat, hogy a tv-m nincs valami jól beállítva, de én nagyot csalódtam a HP1-ben.
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:31
az X-MEN 3 is pontosan ezért szemcsés. :)
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:29
vicces egyébként, hogy filmkészítés alatt az alkotók minél filmszerbb eredményt akarnak elérni, sőt! digitális videora forgatott filmeknél még sok helyen manipulálják is a film sajátosságait, szemcse, karc stb...  amikor meg dvdre, bd-re kerül a film akkor meg újl el akarják tüntetni a "filmi" dolgokat... ki érti ezt :)
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:28
a HP 1-el nekem se volt gondom,de az X-men 3 tényleg szörnyű. de a legrosszab a Tükrök c.film képe. hányadék!
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:26
Én a HP1-nél nem tapasztaltam szemcséket, de az is lehet h csak rosszul emléxem. Egy filmre emléxem (azok közül, amik a gyűjteményemben vannak már), amit szvsz elcsesztek BD-n: és az az Xmen 3. Az első két rész szinte etalon képe után nagy csalódás volt nekem a 3. rész képe :(
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:21
hál istennek meghagyták filmszerűnek és DNR segítségével nem próbálták meg eltüntetni a régebbi celluloidok sajátosságát, a szemcsésebb képet, ugyanis ennek az eljárásnak többek között élettelenség, műanyagszerűség, digitális kinézet és felbontás beli visszaesés az eredménye. lásd GLADIATOR.
0
2009. szeptember 21., hétfő 15:18
Hát, ha a Sötét lovaghoz viszonyítsz mindent, akkor nem csoda, hogy sok film látványosan elvérzik...
0
2009. szeptember 21., hétfő 14:00
Amúgy szivesen látnék hiteles emberektől bd kritikákat itt az oldalon az adatlapokon, mert megkönnyíteni sokesetben a döntéseket. Sajnos bd és bd között is óriási különbségek vannak és sajnos sok film esetében teljesen felesleges megvenni a bd változatot, mert nem sokkal szebb a képe, mint dvd-n. :(
Mondjuk nálam a viszonyítási alap a Batman TDK és ettől sajnos gyakran elmaradnak a kiadványok.
0
2009. szeptember 21., hétfő 13:56
Köszi a válaszokat. Kicsit félek a régebbi filmektől, mert pl. a HP1-nek borzasztó a képe szvsz. Összehasonlítottam a dvd-vel és nekem jobban tetszett dvd-n. Szemcsés a képe mint a fene. Igaz, hogy dvd-n homályosabb, de ott legalább nem látszanak ennyire a hibák. Meg is bántam a vételét. 3-tól fölfelé viszont büntet a HP. :)
A Mátrixtól etalon képet várnék.
Meggyőztetek, úgyhogy hónap végén szerintem lecsapok a sorozatra, ha még lesz.
Nem szeretek olyan filmeket venni bd-n, ami már megvan dvd-n, de a Mátrix az all time kedvenc. Remélem nem bánom meg.
0
2009. szeptember 21., hétfő 12:56
Az eredeti változat zöldebb.
0
2009. szeptember 21., hétfő 12:05
Na igen, a zöldeket tényleg túlzásba vitték egy picit, de erre is kitérek majd a tesztemben...
0
2009. szeptember 21., hétfő 2:51
Már csak azért is fényévekre van, mert teljesen átszínezték, mintha egy másik film lenne. Nálunk ez a verzió annak idején nem jelent meg DVD-n, ellentétben más piacokkal, így meglehetősen sokkoló a különbség.
0
2009. szeptember 21., hétfő 2:43
Ez így igaz, bár az első rész képe picit elmarad a 2. és 3. résztől, de az is fényévekre van a DVD képétől :P

Mindenképp érdemes lecserélni, de gyorsan, mert ki tudja, mikor lesz majd újra kapható... ;)
0
2009. szeptember 20., vasárnap 23:58
Még csak az első részt néztem végig, de már ez alapján is elmondható, hogy a DVD-kiadások a fasorban nincsenek a BD-hez képest...

A trilógiáról egyben majd írok egy bővebb eszmefuttatást, csak legyen időm (ami nincs túlzottan) legyűrni a maradék kettőt...
0
2009. szeptember 20., vasárnap 22:18
Mikey!
Írd meg légyszi, h milyenek a Mátrixok. Érdemes lecserélni?
0
2009. szeptember 17., csütörtök 1:24
Ma megvettem, belenézés szinten nagyon durva anyag. Bővebb teszt később, de kinéz egy újabb recenzió, ahol lehet dobálózni a magasztos kifejezésekkel...
0
2008. december 16., kedd 20:34
Írna valaki pár szót a kiadványok kép és hangminőségéről, aki már belenézett?
0
2008. december 9., kedd 18:52
Na egy jó hír.

Remélem a Warneres filmek kapnak már lassan valami normális BD tokot, mert a jelenlegi az nagyon gagyi... :(
0
2008. december 9., kedd 18:00
Ma már láttam offline mindhárom részt! A napokban tuti megérkezik Xpressre is!
0
2008. december 9., kedd 12:08
Remélem 16.-án kijön mindhárom rész.

Nagyon kiváncsi vagyok rájuk HD-ben.
0