Keresés

DVD polirozás

2009. január 25., vasárnap 17:03
A szakszervíz örömmel megcsinálja,de lehet ,hogy a hiba jellege és a javítás magas ára miatt,inkább egy új készülék vásárlását ajánlják majd...
0
2009. január 25., vasárnap 11:27
Ha, ha, ha!:-)
0
2009. január 25., vasárnap 2:31
Sziasztok!

Nekem is lenne egy problémám.

Ma vettem észre hogy a DVD-lejátszóm hátfalán az egyik csavar fején van egy kis karcolás. Igazából szabadszemmel nem látható, de ha nagyítóval nézem egy bizonyos szögből akkor bizony látszik.
Tudna valaki ajánlani egy céget ami foglalkozzik ilyesfajta hibák kijavításával!
Persze csak megfelelő referenciákkal rendelkező cég jöhet szóba!
Előre is köszönöm a segítséget!
0
2009. január 24., szombat 17:52
Sziasztok!


Lenne egy-két kérdésem, mivel kaptam pár DVD-t, amelyet a gazdája igen hanyagul kezelt.

1. A digipak tálcák maszatosak. Ezeket mivel érdemes tisztítani?

2. A DVD-korong középső része, ahol a lejátszó befogja a lemezt, eléggé kopott, sőt valami fehér "izé" (ragasztó?) is látszik rajta. Ezt hogyan tudom eltüntetni? (70%-os alkohollal próbáltam, nem igazán sikerült.)

3. A fehér papírtok szélei megsárgultak. Ezzel lehet valamit kezdeni?


Köszönöm a válaszokat!
0
2009. január 23., péntek 13:11
viharos széllel jön vissza a tél. nahát!
0
2009. január 23., péntek 12:54
És alacsony a kerítése...
0
2009. január 23., péntek 1:45
nagy az Isten állatkertje...
0
2008. december 25., csütörtök 0:08
kölcsönadni...(hülye szóköz)
0
2008. december 25., csütörtök 0:07
Nem kell láma módjára kölcsön adni, ennyi.
0
2008. december 24., szerda 3:16
ez lesz, de van ami már nem kapható :(
0
2008. december 22., hétfő 17:53
Vagy ha már annyira gyári minőség kell, és nevelni is szükséges, meg lehet vetetni az érintett kiadványokat (feltéve, hogy kaphatók még), így lesz egy original példánya, a cimbi meg viheti bolti áron a karcos példányokat. ;-)
Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom. Téged nyírlak ki utolsónak.
0
2008. december 22., hétfő 16:28
Ha mégis políroztatod a lemezeidet, inkább Magad intézd, nehogy a frissen javított lemezt újra összebarmolják. A nevelési célzat meg inkább legyen az, hogy a javítási költséget legombolod a rongálótól és soha az életben senkinek nem adsz oda semmit. Én mindenesetre így tenném. ;-)
0
2008. december 16., kedd 22:24
ha nem akad, én nem vinném el a helyedben, felesleges.
a polirozás nem is polirozás, pár mikronyit lemarnak a felületből, majd visszahúzzák rá a védőfelületet. a lemez vastagsága is érezhetően vékonyabb lesz.
0
2008. december 16., kedd 17:46
A lemezek olvashatóak, most próbáltam ki, tehát max esztétikai okokbók kéne poliroztatni, no meg nevelési célzattal, majd szépen elviszi és megcsináltatja az, aki nem vigyázott a lemezeimre
0
2008. december 16., kedd 17:07
Azért akadt polírozás után is, mert ha már sérült a film, akkor hiába teszi újra rendbe a polírozás, alatta ugyanúgy sérült marad, olyankor már nincs mit tenni sajnos. De ha meg csak felületi karcok vannak, és lejátszható a lemez, akkor tulajdonképpen csak esztétikai szempontból javítja a lemezt. Én eddig 2 filmemet políroztattam, és azokkal azóta sincs baj, jobb érzés azért, hogy karcmentesek. :)
Mindenesetre nekem nem volt gond a polírozással :)
0
2008. december 16., kedd 17:01
Kölcsönzős film akadt a pc-n, visszavittem és polírozva megkaptam újra.
Szép volt, de továbbra is akadt.
Most is van olyan film a kölcsönzőből amire várok, mert nálam nem ment a pc-n, viszont az asztalin lehetett ugratni. Most várom az eredményt.
0
2008. december 16., kedd 16:23
Sajnos voltam olyan balga, hogy engedve a könyörgésnek, kölcsönadtam pár DVD-met ismerősnek, aki volt szives összegányolva visszaadni. :( Az egy dolog, hogy nem kap többet semmit (persze én vagyok a rossz, meg az önző) a lemezeimmel szeretnék vmit kezdeni, arra gondoltam, hogy vannak cégek ahol DVD-t, CD-t poliroznak, és ott felpoliroztatom. Ez mennyire biztonságos? Érdemes akkor is kockáztatni, ha a lemez ugyan karcos, de még olvasható?
Kinek milyen tapasztalatai vannak ezen a téren?

Köszi a válaszokat!
0