Keresés

Kétrétegű, írható dvd lemezek!

2009. február 13., péntek 11:04
Nem,  a papírra nagyított képek ;)
0
2009. február 13., péntek 5:05
Köszi a kiigazítást! A cd sajna nem ér. Akkor még mindíg Dömi vezet?
0
2009. február 12., csütörtök 9:32
Nekem van 1995-ös CD-m. Az még működik, bár ugye az nem DVD.
0
2009. február 12., csütörtök 6:47
EGYELŐRE (ÉS NEM EGYENLŐRE)
0
2009. február 12., csütörtök 2:22
Egyenlőre akkor 11 év a maximum? Másnál van idősebb lemez?
0
2009. február 11., szerda 9:30
nekem vannak 10-11 éves dvd-im és semmi bajuk. tökéletesen müködnek.
0
2009. február 11., szerda 3:35
Amúgy ez teljesen így van, pedig a gyárak azt hazudják, hogy a préselt lemezek 100 évig megmaradnak. Frászt, nekem is akad már sok 1998 körül gyártott, teljesen eredeti DVD-m. A legrégebbi lemezem, ami még tökéletesen működik, az talán a legelső Mátrix, vagy valamelyik R1-es.
0
2009. február 11., szerda 2:06
Sajnos, mint írtam, a gyári dvd-k élete is véges!!! Ha átnézitek a gyüjteményetek kevésbé nézett, de megkímélt részét, tuti fogtok találni pár nem működő lemezt! Ugyan a gyári dvd más technológiával készül, de csak idő kérdése, hogy a környezeti hatások leamortizálják azt. Csak az élettartam más, én olyan 10 évet szavazok a gyári dvd-knek, a másolt ötjével szemben...Max. 15.-öt kímélt, sötétben, portalanul tartott dvd-k esetén.Azt hiszem, akik pedig "ipari szinten" másolnak, azok már inkább vinyókra teszik a tömörített filmeket. De kíváncsi lennék a régebbi gyüjtők véleményére is. Kinek hány éve van a birtokában a legöregebb, sérülésmentes, és akadozás nélkül lejátszható lemeze. Az igazi élettartam-körképet szerintem így tudhatjuk meg.
0
2009. február 10., kedd 15:33
Semmi se biztos, csak talán az, hogy a minél olcsóbb technológiák végesek :)
0
2009. február 10., kedd 15:32
Milyen érdekes, hogy a családi képek akár száz éve is ott vannak a családok örömére. Ja kérem, hogy papírra lettek nagyítva az elóhívás után :)))
0
2009. február 10., kedd 10:47
Pár év után át kell írni, sajnos más megoldás nincsen.
0
2009. február 9., hétfő 13:16
Na jó, nem erre értettem a dolgot, hanem azokra, akik netről töltenek le filmeket, vagy másolnak.

Családi képeket tényleg csak írotton lehet tárolni (sajnos)...
0
2009. február 9., hétfő 13:04
Vedd meg a családi fotóidat eredetiben!
0
2009. február 9., hétfő 12:35
Nem baj, legalább a sok barom másolgató majd rájön idővel, hogy jobb eredetiben megvenni a dolgokat... :)))
0
2009. február 9., hétfő 6:04
Princo, hmm régi szép idők, mikor sorra döglöttek meg a lemezek. Az volt az élet!
Másik nagy titkos favoritom még a rózsaszín Arita lemezek, piacon lehetett venni kilóra, én barom meg egyszer Aritákra mentettem le a vinyómat, egy héttel később cseszhettem az egészet. Na az még gyönyörűséges volt!
0
2009. február 9., hétfő 5:01
Szerintem örök életű lemezek nincsenek. Sem Verbatim sem más, sem dvd5, sem dvd9. Persze a gyári dvd-k sem örök életűek. Csak ezt persze a gyártók nem igazán közlik. A Verbatim 7 éves archiválási időt garantál a normál lemezeire (kiv. archival grade). Egyedül a benq alánlott 30 évet, de a lemezek gyártását beszüntette kb. öt év után. Mint ahogy a sokat emlegetett Taiyo Verba is megszűnik, mivel a verbatim is beszünteti a japán gyártást. Innentől minden lemez indiai,taiwani és kínai gyártósorokról fog lekerülni. Hogy marad-e a verba a király? Nem tudom. Most sokan dícsérik a grundig, és a maxell (ez utóbbi taiyo alapanyagon) készített lemezeit. nekem van pár öt évnél idősebb verbatim, philips,és fuji lemezem. A többi azóta elszállt. Dualban már csak a verba bírja.
0
2008. december 24., szerda 3:15
hm, még mindig azt tudom mondani amit 2005-ben, elsősorban nem azt számít ki a forgalmazó, hanem hogy ki a gyártó. Mind a mai napig a Taiyo Yuden gyártja a legjobb minőségű lemezeket. Ilyen pl. a Verbatim lemezek egy része, a Plextor (de mitha ők felhagytak volna a forgalmazással) A philips ha jól emlékszem MCC vagyis Mitsubishi)
0
2008. december 22., hétfő 21:38
Nálam a Verbatim a nyerő, még nem volt gondom vele. A Traxdata sem rossz, de maradok a jól bevált dolgoknál. Kipróbáltam a Phillips lemezt is, de többet egy darabot sem veszek még 10 Ft-ért sem!
0
2005. március 21., hétfő 14:13
arra még kicsit várni kell, majd ha pár molekulánál nagyobb dolgokat is tudunk replikálni :))))
0
2005. március 21., hétfő 14:11
nem akarlak elkeseríteni, de az állításod téves. Amiket felsoroltál, mind a noname kategóriát erősítik. Ritek lemezek közül a Traxdata és Primedisc forgalmazza a gyár minőségi termékeit
0
2005. március 21., hétfő 14:09
A vVerbatim kétféle lemezt forgalmaz: Mitchubitchi és Taiyo Yuden gyártmányút. Effektíve  a Verbatim nem gyártja a lemezeket, csak rányalja a logoját
0
2005. január 7., péntek 18:06
Szivesen. Itt amúgy elolvashatod azt is, hogy a Princo mért lett betiltva.
0
2005. január 7., péntek 17:57
Kösz a linket!
Megfogadom!
0
2005. január 7., péntek 10:56
g101!

Látod?

Ha érdekelnek a dvd lemezek nézd meg  ezt  Itt vannak azok a lemezek, amiket a Ritec Corp. gyárt. Én ezeket használom, de nagyon jók és örök életűek. És ami a legfontosabbb eddig egyetlen egyet sem rontott az íróm!
0
2005. január 6., csütörtök 20:58
Ennyire szar? Nem baj az egyiken az AVP van, azt úgyis megveszem, ha megjelenik, a másikon a Predator2, mert nem akartam 6000 Ft-ot adni érte, de ennek meg a kétlemezes változatára várok, úgyhogy addig hátha megmaradnak. :)
0