Kolumbusz Kristóf, a genovai kereskedő elképesztő ötlettel áll a spanyol királyi pár elé, hogy tervéhez pénzt és támogatást szerezzen. Ókori térképekre és csillagászati eredményekre hivatkozva azt állítja, hogy Nyugat felé hajózva elérheti Indiát - úgy, hogy megkerüli a Földet.
Ha a szokatlan história nem is, de a hatalmas nyereséggel kecsegtető út álomképe elég az uralkodói párnak, így Kolumbusz engedélyt és pénzt kap a legénység toborzására, a felszerelés és a hajók beszerzésére.
A bátor felfedező, akinek minden lépését figyelik az inkvizítorok, hamarosan 3 hajó, a Nina, a Pinta és a legendás Santa Maria fedélzetén vág neki az utazásnak.
John Glen 1992-es filmje a történelmi és fiktív elemek finom elegyével igyekszik bemutatni a nagy, felfedezõ 1485 és 1493 közé esõ életszakaszát olyan színészek közreműködésével, mint a hírhedt főinkvizítort, Torquemadát alakító Marlon Brando, az aragóniai Ferdinánd szerepében feltűnő Tom Selleck, vagy az azóta Oscar-díjas Benicio Del Toro és Catherine Zeta Jones.